دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:
ایستگاه هواشناسی دلگان سال آینده به بهره برداری می رسد
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ایستگاه هواشناسی دلگان در صورت تأمین اعتبار لازم سال آینده آماده بهره برداری می شود.
محسن حیدری در گفت وگو با عصرهامون، گفت: روند احداث ایستگاه هواشناسی دلگان تا اواخر سال گذشته با کندی همراه بود، اما هم اکنون با پیشرفت خوبی در حال انجام است.

وی ادامه داد: ساختمان اداری این پروژه حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برآورد می شود در صورت تأمین اعتبار تا سال آینده آماده بهره برداری شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از دغدغه های هواشناسی استان تأمین نیروی انسانی ایستگاه های جدید است، افزود: ایستگاه هواشناسی دلگان در چارت سازمانی یک ایستگاه سینوپتیک اصلی است که حداقل نیاز به چهار نیروی متخصص دارد.

حیدری خاطرنشان کرد: البته مشکل نیروی انسانی فقط برای ایستگاه های تازه تأسیس یا در شرف تأسیس نیست، بلکه هم اکنون بیش از 60 درصد پست های سازمانی این اداره کل خالی است.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل پیگیری های زیادی از طریق استانداری و سازمان هواشناسی کشور انجام شده است که قول هایی برای حل این مشکل داده شده است.

وی در ادامه با اشاره به سابقه تأسیس ایستگاه خودکار هواشناسی دلگان، گفت: با توجه به خلأ آماری در نوار غربی استان، ایستگاه هواشناسی دلگان در سال 1390 تأسیس شد و از سال 1394 برنامه ریزی شد تا بر اساس طرح جامع توسعه ایستگاه های هواشناسی استان، احداث ایستگاه سینوپتیک اصلی دلگان نیز در دستور کار قرار گیرد.

حیدری خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز یک ایستگاه سینوپتیک اصلی در شهرستان مهرستان افتتاح شد تا پوشش شبکه ایستگاهی هواشناسی استان به استانداردها نزدیک تر شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۴۱


ارسال