شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
عدم رعایت بهداشت و کیفیت پایین نان و شیرینی در زابل
 
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛ رعایت بهداشت محیط در برخی از مراکز فروش شیرینی و یا نانوایی ها الزامی بوده که برخی از این واحد های صنفی در زابل آن را رعایت نمی کنند.
از طرفی این نانوایی ها با استفاده از برخی مواد غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی که به جهت کاستن هزینه های شخصی صورت می گیرد سعی در تولید نان و یا شیرینی بی کیفیت در زابل دارند.
با این حال عدم رعایت بهداشت در برخی از نانوایی ها که چندی قبل تعدادی از آنها توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان زابل پلمپ شد همچنان ادامه دارد و این موضوع می تواند تاثیر مسقیمی بر روی سلامت شهروندان داشته باشد.
غلامرضا گنجی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در این خصوص گفت: در برخی از بازدید های سرزده ، تخلف برخی از نانوایی ها و حتی کلوچه پزی ها مشاهده شد که در همانجا دستور پلمپ صادر شده است.
وی افزود: بارها به نانوایی ها اعلام شده است که آرد بی کیفیت را به کارخانه بازگردانند اما با توجه به هزینه های حمل و نقل نانوایی ها این کار را انجام نمی دهند.
گنجی تصریح کرد: با توجه به اهمیت سلامت مردم ضمن اعلام رعایت بهداشت در این نوع مکان ها دستور داده شده است تا آرد با کیفیت خریداری شود و نانوایی ها حق تولید نان با کیفیت پایین را ندارند.
وی ادامه داد: همچنین با تمام نانوایی هایی که کیفیت را در دستور کار خود قرار نمی دهند به شدت برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۴۵


ارسال