شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
تدام وزش بادهای 120 روزه در شمال سیستان و بلوچستان؛
توفان با سرعت 94 کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید
 
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز نیز وزش بادهای 120 روزه با سرعت 94 کیلومتر بر ساعت در زابل ادامه یافت و گردوغبار حاصل دید افقی در این شهر را به 6هزار متر کاهش داد.
محمود دیانتی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون، اظهار داشت: وزش این باد شدید سبب شد تا دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به 6000 متر کاهش یابد و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را افزایش دهد.

وی افزود: در زهک نیز وزش باد شدید و گردوخاک سبب کاهش دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر شد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز در ایرانشهر نیز به سبب وقوع پدیده غبار محلی، دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر به میزان 5 هزار متر کاهش یافت.

دیانتی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی انتظار می رود وزش  بادهای 120 روزه تا آخر هفته در شمال استان ادامه داشته باشد.

وی درباره وضعیت جوی نواحی جنوبی استان نیز گفت: غبار محلی و مه رقیق پدیده های غالب نواحی ساحلی استان هستند. البته انتظار می رود با فراهم شدن شرایط برای رشد ابر، رگبار و رعد و برق نیز در برخی نواحی جنوبی استان روی دهد.

وی همچنین با اشاره به افزایش دمای زاهدان در روزهای آتی خاطرنشان کرد: با ادامه روند افزایش دما در استان انتظار می رود در روزهای جمعه و شنبه دمای زاهدان به بیش از 40 درجه برسد.

دیانتی در پایان اظهار کرد: پیش بینی می شود در این مدت دمای هوای نواحی شمالی استان نیز افزایش یابد و به 48 درجه سلسیوس برسد که این شرایط ایجاب می کند که هم استانی های شمال استان تدابیر لازم برای مواجهه با این شرایط را اتخاذ کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۴۷


ارسال