پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ,14 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
سازمان امور مالیاتی باید بانک اطلاعاتی تشکیل دهد و استعلامی باشد
 
آذری جهرمی پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با موضوع طرح جامع مالیاتی کشور، گفت: نظام سازمان امور مالیاتی باید استعلامی باشد.
به گزارش  عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با موضوع طرح جامع مالیاتی کشور، اظهار داشت: دو دیدگاه متفاوت درباره کمک به سامانه جامع مالیاتی وجود دارد که دیدگاه نخست این است که تمامی دستگاه‌ها تمام اطلاعات خود را به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند و این سازمان باید بانک اطلاعاتی تشکیل داده و آن را پردازش کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مدل دیگر این است که دستگاه‌های مختلف باید امکان دسترسی سازمان امور مالیاتی به اطلاعات و استعلام را فراهم کنند،گفت: براساس آنچه که در دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات درباره تصویب آئین نامه‌های تعامل پذیری اطلاعات بین دستگاه‌های مختلف وجود دارد، اعتقاد ما بر این است که نظام باید استعلامی باشد.
آذری جهرمی در ادامه افزود: سازمان امور مالیاتی از برخی زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کرده تا اطلاعاتی را در اختیار این سازمان قرار دهند و تفاهم نامه‌ای نیز به شرکت پست ارسال و درخواست کرده تا این اطلاعات را در اختیار سازمان قرار دهد، اما شرکت پست می‌گوید که برخی از اطلاعات درخواستی وجود ندارد تا در اختیار این سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان  بیان کرد: مقرر شد ظرف یک هفته بین شرکت پست و سازمان امور مالیاتی جلسه‌ای برگزار و اگر اختلاف نظری در نحوه تعامل وجود دارد منعکس و پس از جمع بندی اجرایی شود.
منبع: خانه ملت
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۵۰


ارسال