دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
آیاندا پاتوسی هافبک استقلال در گیرودار تمدید قرارداد با این باشگاه است. استقلالی‌ها می‌گویند او پیشنهاد چشمگیری ندارد و به همین خاطر احتمالاً منتظر مانده تا آبی‌ها تکلیفش را روشن کنند.
به گزارش عصر هامون؛ شاید پاتوسی به این نتیجه رسیده که باشگاهی بهتر از استقلال برایش پیدا نمی‌شود. او به هر حال در ایران شرایط متفاوتی را تجربه کرد. در باشگاهی توپ زد که در کانون توجهات بود و هواداران برایش سر و دست می‌شکستند. حضور در استقلال زیر زبان پاتوسی مزه کرده و دوست دارد بماند. از سویی او و ایجنتش خوب یاد گرفته‌اند چطور باشگاه را تحت فشار بگذارند. استقلالی‌ها می‌گویند این بازیکن ۳۳۰ هزار دلار پول می‌خواهد تا تمدید کند. از سویی باشگاه کیپ‌تاون هم درخواست ۲۰۰ هزار یورویی داشته تا او را قرضی به استقلال بدهد. یعنی استقلالی‌ها مدعی هستند این بازیکن و باشگاهش ۵۳۰ هزار دلار می‌خواهند. این پول کمی نیست، تازه اگر بیشتر نباشد. با یک ضرب ساده مشخص می‌شود رقم درخواستی بالای ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است!
این، اما انگار همه داستان نیست. به این جمله اسماعیل خلیل‌زاده عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال دقت کنید تا متوجه شوید موضوع پیچیده‌تر است. وقتی از او در این باره پرسیدیم که آیا پاتوسی دقیقاً ۳۳۰ هزار دلار می‌خواهد؟ مکثی کرد و جواب داد:
«خبر دقیقی از رقم ندارم ولی می‌دانم قبلاً این پول را می‌خواسته. الان چقدر می‌خواهد را نمی‌دانم!»
جمله آخر خلیل‌زاده بسیار مهم و کلیدی است؛ به نوعی اعتراف به اینکه پاتوسی درخواست مالی بالاتری دارد. ظاهراً توافق ۳۳۰ هزار دلاری با پاتوسی و ۲۰۰ هزار دلاری با کیپ‌تاون چیزی بوده که در قرارداد قبلی این بازیکن و استقلال ذکر شده و حالا آفریقایی‌ها خواهان عقد قرارداد جدید هستند. حالا اینکه در قرارداد جدید آن‌ها چقدر می‌خواهند را کسی نمی‌داند. چند وقت پیش نوشتیم رقم درخواستی بسیار بالاتر از این حرف‌هاست که مسئولان استقلال از جمله فتحی مدیرعامل و منزوی عضو هیئت‌مدیره آن را رد کردند و گفتند رقم همان ۵۳۰ هزار دلار است ولی خلیل‌زاده، حرف دیگری می‌زند. چندی قبل شایعه شد درخواست پاتوسی و باشگاه کیپ‌تاون روی هم رقمی حدود یک میلیون دلار است. این مسئله زمانی به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود که متوجه شوید استقلال حاضر شده بازیکن خارجی دیگری به خدمت بگیرد. وقتی استقلال به دنبال یک خارجی دیگر است یعنی پول دارد. حال این سؤال پیش می‌آید که اگر پول دارند چرا پاتوسی را که باب میل‌شان است حفظ نمی‌کنند؟ آیا این نشانه آن نیست که رقم پاتوسی آن‌قدر بالاست که به دنبال بازیکن خارجی دیگری رفته‌اند؟!
باید دید آیا مسئولان باشگاه استقلال در این زمینه دست به شفاف‌سازی می‌زنند و می‌گویند این بازیکن آفریقایی و باشگاهش دقیقاً چه رقمی را مطالبه کرده‌اند یا نه؟ به هر حال استقلال درباره بعضی بازیکنان داخلی این شفاف‌سازی را انجام داده است.
منبع: خبرورزشی

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۵۵


ارسال