چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
طی تفاهم نامه ای با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی؛
سیستان و بلوچستان مقصد گردشگران تبریزی می شود
 
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از حضور گردشگران تبریزی طی تفاهم نامه ای با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی خبر داد.
علیرضا جلال زایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، در خصوص سفر های تابستانی به سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان به لحاظ داشته های تاریخی ،میراثی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری استانی قوی و غنی است لذا در روز های اخیر طی برنامه ریزی که با استان های غربی کشور داشتیم تفاهم نامه ای با آذربایجان شرقی به محوریت تبریز منعقد شد تا تبادل مسافر و گردشگر در قالب تور انجام شود.
 
وی با بیان اینکه از این موضوع استقبال خوبی به عمل آمده، تصریح کرد: شرایط اقلیمی سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی به گونه ای است که باعث می شود مسافران با خاطری آسوده به این استان ها سفر کنند.
 
جلال زایی با بیان اینکه این تورهای گردشگری در قالب لیدرها، راهنمایان گردشگری و حمایت سازمان انجام می شود، افزود: این موضوع باعث استقبال گردشگران شده است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا بتوانیم این کار را در سایر استان ها پیگیری و تفاهم نامه هایی منعقد کنیم، خاطر نشان کرد: این اقدامات سبب معرفی آداب ، رسوم ، فرهنگ و داشته های تاریخی و طبیعی استان می شود.
 
وی اضافه کرد: علاوه بر این ها این اقدامات سبب می شود تا مسافرین و گردشگران با خاطری آسوده و با رغبت بیشتری استان را به عنوان مقصد های گردشگری بعدی خود انتخاب کنند.
 
جلال زایی گفت: طی برنامه ریزی ها قرار شده است که روستاهای هدف گردشگری، چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، سیستان، قلعه نو، شهر سوخته، کوه خواجه، دهانه غلامان، شهرستان هامون و سایر نقاط استان در قالب این تورها معرفی شوند.
انتهای پیام/ میلاد میرکمالی
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۷۴


ارسال