شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان:
بندر چابهار همچون جاده ابریشم در توسعه کشور نقش دارد
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا هیچ محدودیتی ندارد، گفت: در گذشته جاده ابریشم به عنوان یک اتفاق بزرگ برای کشورمان مطرح بوده درحالی که امروز این بندر می تواند جایگزین این مسیر با کمترین هزینه باشد.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در بازدید صبح امروز رئیس مرکز همکاری ها، تحول و پیشرفت دفتر رئیس جمهور از اسکله طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار گفت: هرکدام از دستگاه ها و تجهیزات موجود بندر شهید بهشتی از مدرن ترین نوع موجود می باشد به گونه ای که 8 دستگاه مکنده غلات هرکدام به تنهایی توان تخلیه 600 تن بر ساعت غلات را دارند که می تواند پاسخگوی تخلیه کالاهای اساسی کشور در کوتاهترین زمان ممکن باشد.
 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا هیچ محدودیتی ندارد، گفت: در گذشته جاده ابریشم همیشه به عنوان  یک مسیر استراتژیک و یک اتفاق بزرگ برای کشورمان مطرح بوده درحالی که امروز این بندر می تواند جایگزین شایسته ای برای این مسیر باشد.

وی بیان کرد: امروز بندر چابهار قابلیت رقابت با بنادر دنیا را دارد و ما هم دید رقابتی با بنادر دنیا داریم چراکه در کل منطقه هیچ محدودیتی در پذیرش کشتی های سایز بزرگ و انواع کالا نداریم.

آقایی با بیان اینکه اقدامات صورت پذیرفته در بندر چابهار طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از بزرگترین پروژه های بندرسازی جمهوری اسلامی می باشد، گفت: در حال حاضر باید تمامی دستگاه ها با همدلی و همکاری فعالیت ها را به گونه ای تنظیم کنند که این بندر اقیانوسی به بار بنشیند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان درخصوص حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بندر خاطرنشان کرد: تخفیفات ما به حدی است که درآمدهای ما ناچیز شده چراکه ما به دنبال ایجاد اشتغال و رونق در سایر مشاغل منطقه نیز هستیم.
آقایی افزود: بندر چابهار می تواند نرخ تولید اشتغال منطقه را افزایش دهد و این مهم جز با حمایت دولت اتفاق نمی افتد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۹۷


ارسال