جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
راه‌اندازی "سراهای نوآوری" در دانشگاه آزاد اسلامی
 
رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به کاهش دانشجو در دانشگاه‌های کشور و فضای بلااستفاده از ایجاد سراهای نوآور در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ اسماعیل قادری‌فر درباره راه‌اندازی سراهای نوآوری در واحدهای دانشگاه آزاد اظهار کرد: یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری، استفاده از ظرفیتهای بلااستفاده برای توسعه نوآوری در کشور است که با همین هدف، فضاهای خاک خورده و فراموش شده دانشگاه‌ها را به سرای نوآوری تبدیل کردیم.
وی افزود: تاکنون 3 سرای نوآوری در واحد تهران مرکز و علوم و تحقیقات در حال راه‌اندازی نهایی است؛ امیدواریم این دو مرکز نقطه آغازینی برای توسعه این سراهای نوآوری در کشور باشد؛ سراهایی که می‌تواند دانشجویان و اساتید را به نوآوری و فناوری گره بزند.
به گفته قادری‌فر، در توسعه زیست‌بوم نوآوری توسعه زیرساخت‌ها به جد پیگیری می‌شود؛ در این نوع نگاه به دنبال این هستیم که به جای خرج کردن پول و منابع محدود دولتی برای ساخت و ساز جدید، از فضاهای متروکه برای جریان نوآوری استفاده کنیم.
وی همچنین تصریح کرد: کارخانه‌های نوآوری نوع دیگری از طرح استفاده از فضاهای متروکه شهری است که در تلاش هستیم این نوع کارخانه‌ها را نیز در کشور توسعه دهیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۹۹


ارسال