يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ,19 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۶
تجمع بزرگ رهروان زینبی، بانوان انقلابی در زاهدان برگزار شد
 
گردهمایی بزرگ رهروان زینبی، بانوان انقلابی در حمایت از حجاب و عفاف با حضور جمع کثیری از بانوان زاهدانی برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، تجمع بزرگ رهروان زینبی، بانوان انقلابی عصر امروز، 20 تیرماه با حضور جمع کثیری از بانوان محجبه در محل گلزار شهدای شهر زاهدان برگزار شد.
 
 
در ابتدای این گردهمایی مادر شهید نخعی پس از بیان ویژگی های اخلاقی این شهید والامقام، گفت: انقلاب اسلامی نعمت و هدیه خداوند متعال به ملت ایران بود. در زمان حکومت پهلوی در ایران به سبب اختلاط مرد و زن در محیط های آموزشی امکان حضور در پیگیری تحصیل برای شمار بسیار زیادی از بانوان فراهم نبود، اما پس از پیروزی انقلاب این فرصت برای شیر زنان ایرانی فرهم شد تا با حفظ شأن و منزلت و امنیت کامل در جامعه حاضر شوند و به کار و تحصیل بپردازند.

وی گفت: در هیچ کجای قرآن در خصوص چگونگی و کیفیت اقامه نماز به عنوان یک فریضه واجب اشاره مستقیمی نشده اما مساله رعایت حجاب و عفاف با بیان کیفیت و جزییات مطرح شده است که نشانگر اهمیت این مساله است. امروزه دشمن تلاش می کند تا سست کردن ریشه های اعتقادی و ارزش های مذهبی زمینه را برای دور کردن جو امنیت اخلاقی و آسیب به بنیان خانواده ایرانی فراهم کند که به فضل الهی همچون گذشته ناکام و مغلوب خواهد بود.
 

خواهر شهید قوچ اسماعیلی نیز وصیت نامه این شهید معظم را که در متن آن توصیه و تاکیدات فراوانی در خصوص حفظ حجاب شده بود قرائت کرد.

در ادامه این گردهمایی، حجت الاسلام اصغری حسامیه، سخنران این مراسم با اشاره به احادیث و آیات قرآن در خصوص الزام زنان مسلمان به رعایت حجاب گفت: بحمدالله امروزه مردم نجیب ایران حساسیت بسیار خوبی نسبت به مساله حجاب دارند و درصد بسیار بالایی از زنان ایرانی از حجاب کامل و پسندیده ای برخوردارند.

وی افزود: حتی در اوج انقلاب هم 2 درصد مخالف ارزش های دینی و انقلابی بودند که این عدد در برابر 98 درصد رقم بسیار کوچکی است، اینها کف روی آب هستند و در برابر اقیانوس جمعیت زنان با حجاب چادری و بدون چادر که با رعایت عفت و با نهایت سربلندی در عرصه های اجتماعی حاضرند به چشم نمی آیند.
 

حجت الاسلام اصغری حسامیه تصریح کرد: همه کسانی ک بدحجاب اند مخالف نظام نیستند؛ وضعیت حجاب در جامعه ما خوب است و اگر حساسیتی از جانب مردم و مسئولین انقلابب در این خصوص وجود دارد از این باب است که این امنیت اجتماعی و سلامت اخلاقی در جامعه به خطر نیفتد.

وی سواستفاده برخی مسئولان از قدرت، ویژه خواری، فساد، رانت و پارتی بازی، فیش های و درآمدهای نجومی و اقداماتی از این قبیل را نتیجه بی توجهی به مبانی اسلام و ارزش های اسلامی دانست و تاکید کرد: بی تردید تبعات اقدامات و سواستفاده های این چنین به مراتب آسیب بیشتری به جامعه و ضربه های جدی تر به اسلام وارد می کند. اسلام مداری زمانی تحقق می یابد که همه خدا را ناظر به اعمال خود ببینند و خود را ملزم به رعایت دستورات دین بدانند. مسئولی که امروز از خون شهدا به مسند نشسته و خود را وامدار هیچ چیز نمی دانند موجب بدبینی مردم به نظام می شود. باید فرصت خدمت به مردم و جلب رضایت آنان را قدر بدانیم.
 

 
شایان ذکر است در پایان این گردهمایی بیانیه ای در خصوص اهمیت رعایت حجاب و عفاف قرائت شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۱۰


ارسال