جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵
در پی بارش های مونسون هند در سیستان وبلوچستان؛
صاعقه جان شهروند خاشی را گرفت/ طغیان رودخانه ها دو محور را مسدود کرد
 
مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان وبلوچستان گفت: در پی بارش باران و وقوع رعد و برق شدید و صاعقه یک شهروند در بخش ایرندگان خاش جان خود را از دست داد.
به گزارش عصرهامون، بارش‌های مونسون هند در سیستان و بلوچستان منجر به جریان یافتن آب در رودخانه های محلی این خطه از کشور شد. به گونه ای که در شهرستان های سراوان، خاش و میرجاوه شاهد آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه ها، سقوط المان و چندین درخت هستیم.

در این میان پس از گذشت سه روز از بارندگی ها در استان بر اساس آخرین گزارش ها هواشناسی تا ظهر روز گذشته در ایستگاه های بارانسنجی آشار مهرستان 23 میلی متر، قادرآباد مهرستان 18.5 میلی متر، پیرآباد سراوان 18 میلی متر و دشتوک سراوان 10 میلی متر باران باریده است.

عبدالرحمن شهنوازی، مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری استان دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص آخرین جزییات بارندگی در استان افزود: در پی بارش باران و وقوع رعد و برق شدید و صاعقه روز گذشته یک شهروند در بخش ایرندگان خاش جان خود را از دست داد.

وی در خصوص اهم خسارات وارد شده در شهرتان های استان بیان کرد: جمع بندی خسارات تا 10 روز آینده امکان پذیر اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: بر اثر طغیان رودخانه های محلی محور ایرانشهر- مهرستان و سرباز- مهرستان روز گذشته 21 تیرماه به مدت چند ساعت مسدود شد که با تلاش راهداران بازگشایی و هم اکنون تردد در این جاده ها به روال عادی ادامه دارد، اما می طلبد رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۲۳


ارسال