شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹
در سه ماهه نخست سال صورت گرفت؛
حمل بیش از 2 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از حمل بیش از 2 میلیون و 724 هزار تن کالا در استان طی سه ماهه اول سال خبر داد.
ایوب کرد در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در سه ماهه اول سال جاری روزانه به طور متوسط بیش از 29 هزار تن کالا در استان بارگیری و به مقاصد حمل توسط صاحبان کالا، حمل شده است.

وی با بیان اینکه این مقدار کالا به طور متوسط توسط روزانه هزار و 840 سفر ناوگان باری حمل شده است، افزود: بر این اساس از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه مجموعاً 2 میلیون و 724 هزار و 510 تن کالا از طریق 171 هزار سفر ناوگان باری در استان حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 47 درصد در تناژ و 51 درصد در تعداد سفر افزایش نشان می دهد.

به گفته این مسئول، از این میزان کالا بیش از 272 هزار و 634 تن مربوط به حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار بوده که عمدتاً شامل محموله های شکر، برنج، گندم و ذرت، می باشد.

وی بیان کرد: در سال جاری تا کنون 4 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی دولتی با تناژ 72 هزار و 433 تن، وارد بندر چابهار شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 175 درصد در میزان کالا و 100 درصد در تعداد کشتی های وارده، افزایش داشته است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خاطر نشان کرد: در سال جاری به منظور کنترل ترفیک ناوگان اعزامی به بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار، تسریع در ساماندهی ناوگان باری، کاهش و مدیریت هزینه های مترتب بر حمل بار از جمله مبالغ ورودی پایانه های بار و کمیسیون های پرداختی توسط رانندگان، نسبت به تهیه و تدوین نرم افزار اختصاصی بر بستر وب و با استفاده از دوربین های پلاک خوان درب های ورودی و خروجی پایانه بار چابهار راه اندازی شده است که این امر ضمن تامین رضایت صاحبان کالا، رانندگان و شرکت های حمل و نقل، باعث روان شدن فرآیند مستمر ورود و خروج ناوگان از اسکله های صدرالاشاره شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۳۰


ارسال