جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
کودتای آسمان در سیستان و بلوچستان؛
از باد و توفان در شمال استان تا رگبار و رعد و برق در جنوب و مرکز
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان از افزایش سرعت باد در شمال و تداوم رگبار و رعد و برق در نواحی مرکزی و جنوبی استان خبر داد و گفت: از امروز تا دوشنبه، همچنان در ساعات بعدازظهر شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه ای مهیاست.
محسن حیدری در گفت وگو با عصرهامون، نسبت به افزایش وزش بادهای 120 روزه در شمال استان هشدار داد و گفت: سرعت بادهای منطقه سیستان ظرف امروز و فردا به ویژه مناطق غربی شهرستان های هامون و نیمروز شدیدتر خواهد بود، به طوری که پیش بینی می شود بروز این پدیده در نقاط مستعد سبب بروز گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و ایجاد اختلال تردد وسایط نقلیه در محورهای مواصلاتی شمال استان شود.

وی افزود: طی این مدت در زاهدان و سایر نقاط افزایش غبار و وزش بادوگردوخاک پیش بینی می شود. همچنین در این بازه زمانی احتمال بارش های پراکنده در اطراف شهرستان زاهدان نیز وجود دارد.

حیدری در ادامه در تشریح وضعیت جوی سایر نقاط استان اظهار کرد: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی با توجه به اینکه امروز و فردا در نواحی مرکزی و جنوبی و روز دوشنبه در مناطق جنوبی استان در بعدازظهرها شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه ای مهیا است.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می کنیم جهت جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد صاعقه و جاری شدن سیلاب موقت هم استانی ها از تردد و استقرار در مناطق مرتفع همچنین درحاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به بارش 31 میلیمتری باران مونسون هند در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: طی سه روز آینده روی دریا به ویژه در نواحی شرقی سرعت وزش باد شدید خواهد بود. همچنین در سواحل باد و گرد وخاک خواهیم داشت؛ ارتفاع موج نسبت به روز گذشته افزایش یافته و دریا مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

به گفته حیدری، در 24 ساعت گذشته خاش و زاهدان به ترتیب با ثبت دمای 21 و 23 درجه سانتی گراد خنک ترین شهرهای استان بوده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۵۲


ارسال