جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
توفان لحظه ای با سرعت 97 کیلومتر بر ساعت خاش را درنوردید
 
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از وزش باد با سرعت 97 کیلومتر بر ساعت در خاش خبر داد و گفت: وزش این توفان دید افقی در این شهر را به 5هزار متر کاهش داد.
علی ملاشاهی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: در جریان فعالیت سامانه آب و هوایی مونسون اقیانوس هند و تشکیل ابرهای همرفتی در استان، تندباد لحظه ای با سرعت 97 کیلومتر بر ساعت خاش را درنوردید و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به 5هزار متر کاهش داد.

وی گفت: موج قوی این سامانه آب و هوایی در چند روز اخیر به جنوب سیستان و بلوچستان رسید و بارش های تابستانه آن 5 شهرستان مرکزی و جنوب شرقی استان را فرا گرفت.

وی افزود: تا این لحظه از 23 ایستگاه بارانسنجی و هواشناسی استان گزارش بارندگی دریافت شده که بیشینه بارش ها مربوط به ایستگاه نیلگان خاش با 33.5 میلی متر بارندگی بوده است.

وی ادامه داد: تا کنون در ایستگاه های باران سنجی رحمان آباد ایرندگان خاش 31، قادرآباد مهرستان 24، آشار مهرستان 23، پیرآباد سراوان 21، نیلگان خاش 15 میلی متر باران ثبت شده است.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: بارش های مونسونی اخیر در برخی مناطق مرکزی و جنوب شرق استان منجر به جریان یافتن آب در رودخانه های محلی شد.

وی در بخش دیگری با اشاره به خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عدی گفت: پیش بینی می شود همچنان تا 3 روز آینده رشد ابرهای همرفتی، ریزش های رگباری، تندبادهای موقت و صاعقه در برخی نقاط نیمه جنوبی و نواحی مرکزی استان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۵۵


ارسال