دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
استقلال، ایتالیایی و به سبک گواردیولا!
 
استقلال لیگ نوزدهم متفاوت‌تر از همیشه ارنج می‌شود و با تفکرات ایتالیایی و مهاجمی در سطح سری A ایتالیا به نظر جذاب‌تر از همیشه خواهد بود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از افکارنیوز،  استقلال بعد از چند فصل ناکامی با مربیان داخلی سراغ وینفرد شفر آلمانی رفت و موفقیت‌هایی هم مثل قهرمانی جام حذفی و صعود به جمع ۸ تیم پایانی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد، اما عدم مدیریت بازیکنان باعث شد استقلال دچار کمبود بازیکن شود و در آخر هم حاشیه‌ها شفر را به درهای خروجی هدایت کرد. حالا مربی جدید با تفکرات جدید به استقلال آمده تا شاید دوران ناامیدکننده آبی‌ها تمام شود.

مربی جدید استقلال یک ایتالیایی است. وقتی نام یک ایتالیایی به زبان می‌آید همه یاد سیستم‌های دفاعی تیم‌های این کشور می‌افتیم. ایتالیایی‌ها متخصص دفاع کردن هستند، آن هم از نوع بازی با ۳ دفاع، ولی استقلال قهرمانی با بازی هجومی می‌خواهد و همین موضوع باعث ساخت تفکر جدید استراماچونی در ایران شده است. مربی ایتالیایی تیمش را در تمرینات ۱-۴-۱-۴ ارنج می‌کند و به گفته یکی از بازیکنان این تیم تاکتیک‌های بازی مالکانه را برای استقلال در نظر دارد.
در سیستم ۱-۴-۱-۴ مالکانه دو دفاع کناری بسیار اهمیت دارند و باید در حملات حاضر شوند. به همین دلیل استراماچونی از وریا غفوری که فصل گذشته در پست هافبک راست هم بازی می‌کرد، در دفاع راست بازی می‌گیرد و زکی‌پور تند و تیز را در دفاع چپ قرار می‌دهد و به همین دلیل بود که سهرابیان را به راحتی از لیست خارج کرد. در این سیستم شما به دو هافبک طراح هم نیاز دارید و استراماچونی به همین دلیل با وجود حضور فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان اصرار به ماندن پاتوسی دارد و حتی آرش رضاوند را جذب کرد و حتی به بازی رضا آذری در این پست امیدوار است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۷۰


ارسال