سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲
تحول گردشگری داخلی طی ۳ سال آینده با بکارگیری روش‌های مدرن
 
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران با اشاره به تحول گردشگری داخلی طی ۳ سال آینده، گفت: طی ۳ سال آینده، هر خانواده‌ ایرانی با هر سطح درآمدی می‌تواند تجربه شایسته‌ای از سفر را داشته باشد و سفر در برنامه‌ همه خانواده‌های ایرانی قرار خواهد گرفت.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسینی نژاد،با اشاره به اینکه پس از تحریم‌ها، صنعت گردشگری داخلی رونق بیشتری گرفته است اظهار کرد: بعد از تحریم‌ها و مشکلاتی که به وجود آمد گرچه سهم مسافران خارجی هتل‌ها از 50 درصد به 20 درصد رسیده ولی ضریب اشغال هتل‌ها از 70 درصد به 90 درصد رسیده است و این یعنی گردشگری داخلی تا اندازه‌ای جایگزین مقاصد گردشگری در خارج از کشور شده است.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران گفت: در این شرایط وظیفه فعالان حوزه گردشگری آن است که بستری فراهم کنند تا با روش‌های معمول دنیای امروز، هزینه‌های سفر و گردشگری را کاهش دهند.
وی با بیان اینکه گردشگری در ایران طی 3 سال آینده کاملا متحول خواهد شد گفت: در حال حاضر شرکت‌های فعال در این حوزه برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌اند که طی 3 سال آینده، هر خانواده‌ ایرانی با هر سطح درآمدی می‌تواند تجربه شایسته‌ای از سفر را داشته باشد و سفر قطعاً در برنامه‌ همه خانواده‌های ایرانی قرار خواهد گرفت و خانواده‌ها می‌توانند با قیمت‌های بسیار مناسب، گردشگری کنند.
حسینی نژاد با اشاره به 3 فاکتور مهم حمل و نقل، اسکان و راهنمای گردشگران، بخش بزرگی از هزینه‌های سفر را مرتبط با هزینه‌های حمل و نقل دانست و گفت: امروز در دنیا از روش‌های جدیدی برای کاستن این هزینه‌ها استفاده می‌کنند مثلاً فرض کنید شما می‌خواهید با خودرو خودتان به اصفهان بروید، اگر من هم قصد سفر به اصفهان را داشته باشم، می‌توانم در ازای هزینه کمتری، با خودروی شما به اصفهان بیایم؛ یعنی هم هزینه کرایه من به شدت کاهش می یابد، هم درآمدی برای شما خواهد بود، هم اینکه شما به تنهایی مسیر تهران به اصفهان را نمی‌روید و یک همسفر خواهید داشت که می‌توانیم در طول این سفر هم ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشیم و هم کمک حال یکدیگر باشیم.
بیشتر بخوانید
اختصاصی| جدیدترین جزئیات از اجرای طرح گردشگری سلامت در کشور

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران با اشاره به روش‌های کاهش هزینه‌های سفر در آینده نزدیک از جمله اشتراک‌گذاری اسکان گفت: در حال حاضر در دنیا برای کاهش هزینه های اسکان، زمانی که یک خانواده قصد سفر به شهر دیگری را دارد، منزلش را در اختیار یک گردشگر قرار می‌دهد و از این طریق هزینه‌های اسکان که هزینه‌های قابل توجهی در گردشگری است، به شدت کاهش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر همه این موارد، ما به دنبال آن هستیم که این امکان را فراهم کنیم که هر شهروندی، فارغ از شغل و کسب و کارش، بتواند به عنوان یک راهنما، پذیرای یک گردشگر در شهرشان باشد؛ یعنی هر فردی بسته به نوع نگاهش از تهران بتواند روزی 2 ساعت بعد از کار روزانه‌اش، به عنوان یک راهنما، نقاط مختلف تهران را به گردشگران پایتخت نشان دهد.
حسینی نژاد با بیان اینکه متاسفانه تاکنون در بخش خصوصی هیچگاه چنین اتفاقی نیفتاده است گفت: ما به عنوان بخش خصوصی وظیفه خودمان را انجام نداده‌ایم ولی ما قول داده‌ایم طی 2 تا 3 سال اینده فضای گردشگری ایران را متحول کنیم.
وی در پایان با تاکید بر اینکه قانون همواره ایده‌های خلاقانه را حمایت خواهد کرد خاطرنشان کرد: قطعاً اگر نیت ما نیت درستی باشد، جامعه و قانون، از این روش‌های جدید حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۷۷


ارسال