جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۸
دامین آتوریتی سایت moz چیست؟
 
موضوع دامین آتوریتی (DA) و پیج آتوریتی (PA) یکی از فراگیر ترین موضوعات سئو میباشد که ذهن بسیاری از وبمستر ها و سئو کار ها را به خود مشغول کرده است. خب چون این موارد متعلق به خود سایت moz میباشد ما در ویکی دمی ترجیح دادیم که خود مقاله moz را در مورد این دو فاکتور درج کنیم تا دقیقا متوجه شوید که نظر خود این سایت در مورد فاکتور هایی که خود خلق کرده است چیست. با ادامه این مقاله با ما در ویکی دمی مرجع آموزش های آنلاین همراه باشید.
اگر تا به زمان حال، با وبمستری سایت آشنا بوده اید و از سئو چیزی شنده اید ، قطعا ميدانيد كه سايت moz روى قدرت دامنه ( DA )  زمان بسيارى گذاشته و تحقيقات بسيار انجام داده است. اشخاصى كه از دامین آتوریتی استفاده ميكنند و درگیر آن هستند و میخواهند که DA بالایی داشته باشند قطعا قصد بالا بردن رتبه ى خود در موتور های جستجو مخصوصا گوگل را دارند، و اين مسأله ايست كه ميخواهم اعتراف كنم كه به آن خيلى بى توجهى كرده ايم، چراكه مانند هر متريك ديگرى، DA نيز بطور ايزوله و تنها، خارج از اصل مطلب، ممكن است مورد سوء استفاده قرار گيرد و راهای های دور زدن آن نیز مانند بسیاری از ابزار ها و متریک های دیگر قابل دور زدن میباشد.
 
چرا ميخواهيد Domain Authority را افزايش دهيد؟
ممكن است پرسيدن اين سوال توسط كارمند همان شركتى كه DA را ساخته كمى عجيب باشد، اما مهم ترين سواليست كه خود من از شما ميتوانم بپرسم. هدف نهاييتان چيست؟ دامین آتوریتی طراحى شده تا نمادى از موفقيت باشد (اگر كمى صبر كنيد، توضيحات بيشترى راجع به اين هم ميدهم)، اما موفقيت را به سمت شما نمي كِشد و با افزایش دامین آتوریتی نمی توانید سایت خود را موفق در نظر بگیرید. گوگل رتبه بندی های خود را بر اساس دامین آتوریتی ایجاد نمیکند و در رتبه بندى های سایت های شما تاثير مستقيمى هم ندارد. بنابراین domain authority می تواند نشان دهد که سایت شما بعضی از فاکتور های سئو را به خوبی در خود دارد، اما اگر بجای اینکه طبق فاکتورهای گوگل، به فاکتورهای moz بپردازید، زمان خودتان را از بین برده اید، زیرا ما سئو را برای گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام می دهیم، نه سایت moz!
پس من نبايد DA ام را بالا ببرم؟
شاید تا اینجای مقاله، شما مقداری سردرگم شده باشید و به شما حق میدهم اما اصلا نگران نباشید. اگر ميخواستم چكيده ى معناى دامین آتوریتی را برايتان بگويم، ميگفتم كه DA نشانگر ارزش خالص لينكهاى شماست. قطعا دامین آتوریتی بالاتر و بیشتر خیلی بهتره و كاملا عاديست كه دنبال دامین آتوریتی بالاترى باشيد. اما، يك DA بالا نبايد تنها هدفتان باشد و تلاش شما فقط برای افزایش DA باشد. ما میگوییم که به دامین آتوریتی توجه داشته باشید، اما نه زیاد که هر روز این پارامتر را چک کنید و استرس داشته باشید که مبادا ارزش دامنه تان کم شود!
 
البته كه نه.از DA مانند هر فاکتور ديگرى در سئو، نميتوانيد سر به هوا يا خارج از اصل مطلب استفاده كنيد. Domain Authority resource page شما را در اطلاعات جزيى بيشترى غرق خواهد كرد. اما پاسخ كوتاه به اين سوال اين است كه دامین آتوریتی به شما كمك خواهد كرد كه ميزان رقابت نسبي تان را با ديگران بسنجيد. يك SEO هوشمندانه هدفش اين نيست كه  در پى كلمات كليدى بيهوده و باطل، منابع مختلفى جور كند، بلكه هدفش اين است كه به طور واقع گرايانه دريابد كه كجا شانس برنده شدن در رقابت برايتان بالاست. دانستن اينكه DA تان ٤٨ است به تنهايى بى استفاده و بيهوده است، اما وقتى بدانيد كه DA تان ٤٨ است و سايتهاى رقيبتان در موضوعى DA ٣٠-٤٥ دارند بسيار مفيد است. همچنين اگر بدانيد كه در آن شرايط، رقيبهايتان داراى DA +٨٠ هستند، ميتواند شما را از صرف كلى زمان و هزينه ى بي خود نجات دهد.
 
لطفا در مورد دامین آتوریتی بیشتر راهنمایی کنید
 
فرض میکنم که همه ی هشدار های مرا خوانده اید و جدی گرفته اید. شما میخواهید DA تان را بهبود ببخشید، زیرا که DA درواقع بهترین اعتبار متریکی هست که دارید و اعتبار بطور کلی یک چیز خوب است. پس باید بدانید هیچ راه جادویی برای بالابردن دامین آتوریتی وجود ندارد و حتی تمامی فاکتور هایی که باعث رشد این عدد میشود هم در دسترس نیست اما نکات و مواردی که الان به شما میگویم راهنمایی عالی برای بالا بردن دامین آتوریتی و پیج آتوریتی سایتتان میباشد.
 
1. دریافت بیشتر لینک های معتبر
شوکه کننده است، میدانم، اما هنوز هم لینک سایت ها و صفحه های با اعتبار بیشتر، رتبه بندی قابل توجهی دارند و DA و PA ( پیج آتوریتی یا اعتبار صفحه) را بهبود میبخشند. حتی اگر تصمیم بگیرید که از DA چشم پوشی کنید، باید توجه داشته باشید که داشتن لینک های معتبر خوب است. لینک ها را خیلی جدی بگیرید و برای ساخت بک لینک های حرفه ای و کلاه سفید بسیار تلاش کنید.
 
2. لینک های اسپمتان را با روش زیر حذف نمایید
برای دیدن ادامه مقاله به سایت ویکی دمی به آدرس زیر مراجعه نمایید:
 
https://wikidemy.ir/improve-domain-authority/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۸۸۱


ارسال