پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
بمب گذاری در هواپیمای مسیر زاهدان-تهران؛ از شایعه تا واقعیت
 
مدیرکل فرودگاه های سیستان وبلوچستان در خصوص مباحث مطرح شده مبنی بر بمب گذاری در هواپیمای مسیر زاهدان به تهران توضیحاتی را ارائه کرد.
حسن اعرابی مقدم در گفتگو با عصرهامون گفت: طی روزهای گذشته خبری در فضای مجازی مبنی بر بمب گذاری در یکی از خطوط هواپیمایی این استان مطرح شد که این ماجرا از اساس کذب و شایعه بوده است.
 
وی افزود: در صنعت حمل و نقل هوایی قانونی مصوب شده است که مسافر باید به همراه چمدان خود مسافرت کند و زمانی که  امکان سوار شدن مسافر وجود نداشته باشد طبیعتاً ساک مسافر نیز باید حتما به وی تحویل داده شود.
 
وی افزود: در یکی از پروازهای مسیر زاهدان به تهران امکان جابجایی مسافر نبوده اما از آنجا که ساک مسافر داخل پرواز بوده است برابر مقررات باید چمدان این فرد نیز به وی تحویل داده میشده و به همین دلیل هواپیما به فرودگاه بازگشت داده شده و پس از تحویل بار مسافر، مجدداً ادامه مسیر داده و هیچ گونه مشکل دیگری وجود نداشته است.
 
وی در توضیح گلایه مندی مسافران یکی دیگر از پروازها مبنی بر عدم تحویل به موقع چمدان و بارهای خود نیز گفت: جابجایی مسافر در اولویت پروازهای هوایی قرار دارد و اگر احیاناً حجم بار موجود در هواپیما بیشتر از حد استاندارد و نرمال باشد تصمیم گرفته می شود که به جای پیاده کردن چندین مسافر، بار آنها با پرواز بعدی به مقصد ارسال شود.
 
به گفته اعرابی مقدم؛ در این خصوص و گلایه مندی به وجود آمده در فرودگاه زاهدان نیز به همین شکل بوده و چون حجم بارها زیاد بوده این اقدام صورت گرفته است.
 
شایان ذکر است برخی مسافران پرواز قشم ایر به مقصد زاهدان نسبت به عدم تحویل به موقع چمدان های خود گلایه کرده بودند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۱۲


ارسال