پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبر داد
برگزاری 78 مانور ایمنی در جاده های استان/1750 کلاه ایمنی بین راکبین موتور سوار توزیع شد
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از برگزاری 78 مانور ایمنی در جاده های استان خبر داد.
 ایوب کرد در تشریح خبر فوق با اشاره به آغاز طرح تردد تابستانه در گفت وگو با عصرهامون افزود: این طرح از ابتدای تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، با توجه به موج تردد تابستانی در این ایام پیش بینی می شود تقاضا برای انجام سفرهای جاده ای به ویژه با ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری افزایش یابد بر این اساس با هماهنگی و همکاری پلیس راه های شمال و جنوب استان، تشکل های صنفی حمل و نقل مسافری و ادارات تابعه در شهرستان ها، برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

کرد ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری تعداد 67 مانور توسط پرسنل این اداره کل جهت کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی از لحاظ برخورداری از تجهیزات ایمنی صورت گرفته که دراین مانورها تعداد هزار و 400 دستگاه ناوگان عمومی مورد بازدید قرار گرفته است، همچنین از ابتدای طرح در اول تیرماه نیز  11 نوبت مانور برگزار شده که تعداد 125 دستگاه ناوگان عمومی بازدید شده است.

وی افزود: با عنایت به وظایف ذاتی این اداره کل و در راستای کنترل هرچه بهتر تردد و برقراری ایمنی در جاده ها، تجهیزات ایمنی و اقلام مورد نیاز پلیس راه های شمال و جنوب استان نیز تهیه و در اختیار آنها قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه با اشاره به سایر اقدامات صورت گرفته بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، ضمن ارائه آموزش نکات ایمنی و قوانین و مقررات به کاربران جاده خصوصاً در مناطق روستایی، تعداد هزار و 750 عدد کلاه ایمنی مخصوص راکبان موتور سیکلت و 300 عدد کپسول آتشنشانی و برچسب شبرنگ مخصوص وانت بار ها، به صورت رایگان در میان آنها توزیع شده، همچنین با توجه به شرایط زیست محیطی استان، تعداد 2 هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر جهت رویت هر چه بیشتر آنها توسط کاربران جاده، تهیه و توزیع شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۱۳


ارسال