جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان خبر داد
اخذ 25هزار درخواست کارت هوشمند ملی در سال 98
 
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان از اخذ 25 هزار درخواست کارت هوشمند ملی در سطح استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
رضا راحت دهمرده در گفت وگو با عصرهامون، گفت : از ابتدای طرح کارت هوشمند ملی در سال 1391 تاکنون از جمعیت یک میلیون و 852هزار و  365 نفری بالای 15 سال در استان، یک میلیون 577هزار و 744 درخواست جهت دریافت کارت هوشمند ملی از مراجعین اخذ شده است.

وی در خصوص ظرفیت نوبت گیری کارت هوشمند ملی تصریح اظهار کرد: در حال حاضر 68 ایستگاه با ظرفیت روزانه بیش از 3هزار و 200 نفر قادر به ثبت نام کارت هوشمند ملی در سطح استان هستند؛ علاوه بر آن جهت تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند ملی ایستگاه های سیار در چند شهرستان استان راه اندازی شده است تا با هماهنگی و با حضور در محل روستاهای شاخص نسبت به اخذ درخواست از مردم اقدام کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود اعتبارات در سال گذشته و عدم وجود کارت خام در سازمان باعث تاخیر در صدور کارت ملی شده است که این مشکل با عقد قرارداد سازمان ثبت احوال کشور با تولید کنندگان داخلی مرتفع شده و در چند ماه آینده تمامی کارت ها از طریق سازمان صادر و در اختیار مراجعین قرار خواهد گرفت.

دهمرده افزود : سازمان ثبت احوال کشور در جهت رفع مشکل ارائه کارت هوشمند ملی به بانک ها و سایر دستگاههای اجرایی ترتیبی اتخاذ نموده که از این پس شماره سریال مورد نیاز دستگاه ها و بانک ها بر روی رسید کارت هوشمند چاپ می شود و مردم با ارائه رسید و سریال روی آن امکان دریافت خدمات را دارند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که تاکنون کارت ملی آنان صادر نشده است می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال نسبت به دریافت رسید دارای سریال اقدام نمایند .

مدیر کل ثبت احوال استان در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه خدمات دستگاه های اجرایی در سال جاری با ارائه کارت هوشمند ملی صورت خواهد گرفت و از طرفی اعتبار کارت‌های شناسایی قبلی به اتمام رسیده است، لذا از هم استانی هایی که تاکنون برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند درخواست می‌شود هر چه سریع تر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۳۶


ارسال