پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
7 فرد مبتلا به مالاریا در ایرانشهر شناسایی شدند
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر از شناسایی 7نفر مبتلا به مالاریا در این منطقه خبر داد و گفت: این افراد شامل گروه های پرخطری هستند که تردد مرزی با کشورهای مالاریا خیز دارند.
به گزارش عصرهامون، مهدی صدرایی نسب در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به آموزش، اطلاع رسانی و بالا بردن سطح مراقبت ها و شناسایی گروه های پرخطری که تردد مرزی با کشور پاکستان داشتند تا حذف مالاریا فاصله ای نداریم که تحقق این امر نشان دهنده توسعه یافتگی می باشد.

وی با اشاره به همجواری ایران با کشورهای مالاریا خیز دنیا مانند افغانستان و پاکستان افزود: این همسایگی و همچنین ترددهای آن ها در مرزهای جنوب شرق مخصوصا تردد رانندگان خودروهای حامل سوخت قاچاق موجب انتقال مالاریا به ایران می شود.

به گفته این مسئول، هفت نفر مبتلا به مالاریا در ایرانشهر شناسایی شده که این افراد تحت کنترل و مراقبت هستند و از کشور همسایه وارد شده اند.

صدرایی تصریح کرد: با برنامه ریزی لازم برای این بیماران و تقویت فوری سیستم گزارش دهی شاهد کاهش هر ساله این بیماری بوده ایم.

گفتنی است فرورودین ماه جاری نیز مهدی طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از شناسایی 46 بیمار بومی و غیر بومی از سال گذشته تاکنون در حوزه این دانشگاه در سیستان و بلوچستان خبر داده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۴۲


ارسال