پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایرانشهر:
آغاز کشت ذرت در ایرانشهر اشتغالزایی بیش از 900نفر را در برخواهد داشت
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایرانشهر گفت: فصل کشت محصول ذرت در ایرانشهر همه ساله از اوایل مرداد ماه آغاز و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد.
به گزارش هامون، به نقل از پهره، مجید فیاضی با اشاره به سطح زیر کشت این محصول در شهرستان ایرانشهر در گفت و گو باخبرنگار پهره بیان کرد: امسال بیش از 1500 هکتار از اراضی شهرستان به کشت ذرت اختصاص یافته است با توجه به اینکه محصولی با نیازی آبی بسیار بالاست سیاست مدیریت هم کاهش سطح زیر کشت محصولات با نیاز آبی بالا بود.
وی افزود: هدف ترویج کشت محصولات با نیاز آبی پایین و مصرف بهینه آب است در همین راستا امسال سطح زیر کشت این محصول را نسبت سال گذشته چیزی بالغ بر 800 هکتار کاهش دادیم.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر یادآور شد: عمده ارقام کشت شده در این شهرستان، سینگل کراس 704، ذرت ماکسیما (FAO 580)، اپکس و رقم کوردونا (KORDUNA) می باشد که عملکرد بسیار خوبی را در این چند سال اخیر توانستند از خود به جا بگذارند.
وی بیان کرد: در ایرانشهر، متوسط عملکرد ذرت علوفه ای بین 35تا 40 تن و متوسط عملکرد ذرت دانه ای بین 4تا6 تن در هکتار می باشد.
 وی گفت: همچنین فصل برداشت این محصول بسته به این که ذرت علوفه ای یا دانه ای باشد از اواسط آبان ماه تا اواخر دی ماه می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر تصریح کرد: در سال زراعی جاری، این سطح زیر کشت اشتغالزایی بیش از 900نفر را در بر خواهد داشت.
وی در پایان گفت: محصول برداشت شده ذرت چاپر علوفه ای به دامداری های کل کشور ارسال خواهد شد و ذرت دانه ای هم پس از برداشت به کارخانه های ذرت خشک کنی جهت کاهش رطوبت و عملیات خشک کردن در شهرستان تحویل داده می شود وبعد از آن مورد مصرف مرغداری های داخل شهرستان و خارج استان قرار می گیرد.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۵۴


ارسال