پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
فرماندار ویژه چابهار:
نخستین محموله انبه از پاکستان وارد چابهار شد
 
فرماندار ویژه چابهار از ورود نخستین محموله وارداتی انبه از پاکستان به مرز ریمدان چابهار خبر داد.
به گزارش عصرهامون، رحمدل بامری در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه 10 سال از فعال سازی بازارچه مرزی ریمدان می گذارد بیان کرد: در سال 1395 بازارچه مرزی ریمدان چابهار رسمی شد و امروز نخستین محموله وارداتی انبه با حضور جمعی از مسولان محلی و تجار پس از تشریفات قانونی و گمرکی از کشور پاکستان وارد شد.

وی افزود: این محموله 18 تنی که از پنچاپ پاکستان بارگیری شده می تواند زمینه ساز رونق واردات و صادرات شود.

فرماندار ویژه چابهار با اشاره به استقرار ادارات دست‌اندرکار در مرز ریمدان تصریح کرد: مرز ریمدان نقش مهمی در توسعه اقتصادی بیش از ۳۰۰ هزار نفر همجوار این مرز دارد و نقش آن در توسعه چابهار کمتر از منطقه آزاد و بندر نیست و امیدواریم هر روز شاهد رونق اشتغال در این منطقه باشیم.
 
وی از تمامی مسولان مرتبط برای صادرات و واردات این محموله قدردانی کرد و گفت: تسهیل‌گری مسولان می تواند بخشی از مشکلات را مرتفع کند.

مدیر بازارچه مرزی ریمدان چابهار در خصوص آمار مبادلات بازارچه مرزی ریمدان در سه ماهه اول سال جاری بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۴۰ هزار تن کالا به ارزش هشت میلیون دلار از مرز ریمدان به پاکستان صادرات شده است.

سلیم حوت ارزش ریالی کالای صادر شده را حدود 600 میلیارد ریال برآورد کرده است و ادامه داد: تعداد یک هزار و 307 کامیون هم کالاها را از مرز ایران خارج کردند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۸۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۳ میلیون دلار از مرز ریمدان به پاکستان صادرات شده است.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۵۷


ارسال