يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
واردات میوه های گرمسیری تنها از طریق 4مرکز قرنطینه رسمی/مرز ریمدان به مرکز قرنطینه گیاهی مجهز شد
 
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: چهارمین مرکز قرنطینه گیاهی استان در مرز زمینی ریمدان چابهار راه اندازی شد.
غلامحسین تیموری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به ورود اولین محموله ۱۸تنی میوه انبه از مرز زمینی ریمدان، افزود: چهارمین مرکز قرنطینه گیاهی سیستان و بلوچستان در مرز زمینی ریمدان چابهار راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه عمده موزستان های استان در شهرستان های چابهار و کنارک است، گفت: برای جلوگیری از ورود بیماری‌های قرنطینه ای که تهدید جدی برای باغات موز می باشد، واردات موز از این مرز ممنوع و واردات رسمی موز پاکستانی در استان  فقط از مرز زمینی میرجاوه امکان پذیر است.

راه اندازی7مرکز رسمی قرنطینه خارجی در طول مرز 
به گفته این مسئول، به منظور جلوگیری از ورود آفات و امراض گیاهی همراه محصولات وارداتی و مبادله کالا به خارج از کشور، هفت مرکز رسمی قرنطینه خارجی در طول مرز سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: واردات میوه های گرمسیری فقط از طریق چهار مرکز قرنطینه رسمی شامل مرکز قرنطینه مرز زمینی میرجاوه، پیشین، ریمدان و قرنطینه مرز دریایی چابهار با رعایت شرایط و ضوابط قرنطینه ای مجاز  می باشد.

وی خاطر نشان کرد:سالیانه بیش‌از ۹۰درصد انبه وارداتی به کشور از طریق مرزهای زمینی و دریایی استان انجام می شود.

گفتنی است براساس مصوبات دولت به منظور حمایت از تولیدات داخلی واردات میوه از خارج از کشور ممنوع است و میوه های گرمسیری انبه، موز، آناناس ونارگیل از این قانون مستثنی هستند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۷۶


ارسال