پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
معرفی دستگاه‌های متخلف در عدم اجرایی دولت الکترونیک به قوه قضائیه
 
رئیس کمیته ارتباطات مجلس از معرفی دستگاه‌ متخلف در عدم اجرای دولت الکترونیک به قوه قضائیه خبر داد.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل عدم تحقق کامل دولت الکترونیک در ایران، گفت: این موضوع در برنامه پنجم و ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته و باید اجرایی شود.
وی با بیان اینکه اغلب دستگاه‌ها به صورت جزیره‌ای دولت الکترونیک را در همان دستگاه اجرا می‌کنند، افزود: علیرغم این اتفاق اما دولت الکترونیک بین دستگاه‌ها اجرا نمی‌شود که مشکلاتی را ایجاد کرده است.
رئیس کمیته ارتباطات مجلس با تاکید براینکه باید عزم جدی برای اجرای دولت الکترونیک در تمام دستگاه‌های اجرایی، قوای سه‌گانه ایجاد شود، ادامه داد: در کمیسیون صنایع و معادن نیز در حال پیگیری این موضوع هستیم و هفته آینده در کمیسیون با محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات جلسه‌ای را در این زمینه خواهیم داشت.
نماینده سبزوار در مجلس اضافه کرد: قرار بر این است تا از متولیان راه‌اندازی دولت الکترونیک دعوت به عمل بیاوریم تا در کمیسیون صنایع حضور بیابند و گزارشی از عملکرد خود را ارائه کنند تا پس از جمع‌بندی، گزارشی در قالب ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس تدوین کنیم و پس از تائید این گزارش در مجلس، دستگاه‌های که بر سر راه اجرای قانون سنگ‌اندازی داشته‌اند را به قوه قضائیه معرفی تا در دادگاه توضیحات لازم را ارائه کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۸۲


ارسال