جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان از تدلوم وزش باد در منطقه سیستان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش شدت جریانات شمالی انتظار می رود در روزهای پیش رو دمای هوا در برخی نقاط شمال استان به محدوده 50 درجه برسد.
رضا آزادمنش در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به تداوم افزایش سرعت وزش بادهای 120 روزه تا روز جمعه، گفت: از شنبه سرعت وزش بادهای شمالی در منطقه سیستان افزایش می یابد و در نقاط مستعد منجر به خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی افزود: همچنین بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی امروز و فردا در نیمه شمالی استان افزایش نسبی دما رخ می دهد و گرمای هوا تا اوایل هفته آینده ماندگار خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان در ادامه از تداوم جریان های موسمی در نیمه جنوبی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: از امروز تا پایان هفته در نیمه جنوبی، برخی نقاط سواحل و ارتفاعات نواحی مرکزی استان شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق، صاعقه و وزش باد شدید لحظه ای مهیا است.

وی با بیان اینکه عمده ریزش های سامانه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رخ می دهد، تصریح کرد: جهت جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد صاعقه و جاری شدن سیلاب موقت توصیه می شود شهروندان از تردد و استقرار در مناطق مرتفع و حاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری کنند.

وی در ادامه در باره شرایط جوی جنوب استان نیز اظهار کرد: در 24 ساعت  آینده در سواحل جنوب استان باد و گردوخاک رخ می دهد.

به گفته این کارشناس هواشناسی دریای عمان به ویژه در بخش های شرقی مواج و متلاطم پیش بینی می شود و شرایط دریا برای عملیات دریایی مناسب نیست.

آزادمنش در پایان تصریح کرد: اگرچه ارتفاع موج از فردا کاهش می یابد اما همچنان دریا بویژه در نواحی شرقی مواج خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۹۹۰


ارسال