شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۵
دست دختر بچه روستایی طعمه تمساح شد
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه مشکل قطع آب مصرفی در روستا و نزدیک شدن اهالی محلی به برکه محل زیست تمساح موجب وارد شدن آسیب جدی به دست دختر بچه اهل روستای کشاری از توابع سرباز شد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون افزود: با توجه به فصل گرما و کمبود آب در مناطق روستایی، اهالی روستا علی رغم وجود تابلوهای هشدار دهنده محیط زیست در منطقه و اطلاع رسانی های مداوم متاسفانه برای استفاده و برداشت آب به برکه های محل زیست تمساح نزدیک شده و این بار دختر بچه اهل روستای کشاری مورد حمله جدی تمساح قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: این دختر بچه به منظور درمان به بیمارستان چابهار انتقال داده شده و پزشکان در صدد هستند تا دست آسیب دیده وی را در صورت امکان پیوند بزنند.
 
وی ادامه داد:  تمساح ها در این فصل مهاجم بوده و از قلمرو و لانه های خود که در آن تخم گذاری کرده اند دفاع میکنند که نزدیک شدن هر موجودی از جمله انسان را به منزله تهدیدی برای نوزادان در شرف تولد خود می پندارند.
 
به گفته پورمردان؛ اداره کل حفاظت محیط زیست در همین راستا کارگاه های آموزشی برای دهیاران، شوراها و اهالی محلی منطقه برگزار کرده و می کند. هم چنین تابلوهای خطر وجود تمساح در منطقه نیز در مناطق نصب شده اند اما متاسفانه مشکل کم آبی و استفاده از آب برکه هراز گاهی به قیمت جان اهالی تمام می شود که امیدواریم هرچه زودتر مشکل آب روستاهای منطقه حل شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۰۲۲


ارسال