سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ,12 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷
همکاری تویوتا و بی‌وای‌دی برای توسعه خودروهای الکتریکی
 
شرکت‌های تویوتا و بی‌وای‌دی در جهت تولید خودروهای الکتریکی در چین قرارداد همکاری با یکدیگر امضا کردند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دو شرکت خودروسازی تویوتا و بی‌وای‌دی-BYD به تازگی موافقت نامه‌ای را برای توسعه خودرو‌های الکتریکی خود در کشور چین امضا کردند. قرار است محصولات مشترک این دو خودروساز از نیمه اول سال ۲۰۲۰ با نام تجاری تویوتا در چین به فروش برسد.
شرکت‌های تویوتا و BYD در منطقه شرق آسیا با یکدیگر رقابت سختی دارند و هر کدام با روش‌های گوناگون به دنبال جذب بیشتر مشتری به سمت خود هستند. اما منافع مشترک و تلاش برای کمک به کاهش آلودگی هوا سبب شده است این دو شرکت در زمینه طراحی و تولید خودرو‌های الکتریکی برتر با یکدیگر همکاری کنند.
همکاری خودروساز مطرح ژاپنی برای توسعه خودرهای الکتریکی در چین با شرکت BYD
هر دو شرکت تویوتا و BYD از پیشگامان تولید خودرو‌های الکتریکی هستند. BYD اولین خودروساز در جهان بود که در سال ۲۰۱۵ میلادی از فناوری پلاگ‌-این (plug-in) در اتومبیل‌های الکتریکی خود استفاده کرد. دو اتومبیل BEV و PHEV مدل‌هایی از محصولات BYD هستند که با فناوری پلاگ-این تولید شدند.
در سال‌های اخیر بسیاری از صنایع خودروسازی بزرگ جهان برای کاهش میزان گاز‌های گلخانه‌ای و به طور ویژه گاز کربن دی اکسید به سمت تولید خودرو‌های الکتریکی روی آورده‌اند. در این میان شرکت‌هایی که از توان کیفی و مالی کمتری نسبت به شرکت‌های بزرگ برخوردار هستند و حتی شرکت‌های بزرگی که قصد کسب سهم عمده‌ای از بازار را دارند، به همکاری با یکدیگر می‌پردازند.
تویوتا در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو‌های هیبریدی در جهان است. تویوتا قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی نیمی از توان تولیدی خود را به اتومبیل‌های هیبریدی و الکتریکی اختصاص دهد. به طور کلی خودروسازان ژاپنی با برنامه ریزی دقیق و سرمایه‌گذاری‌های گسترده موفقیت‌های زیادی را در زمینه فروش و طراحی خودرو‌هایی با آلایندگی بسیار کم بدست آورده‌اند.
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۰۳۴


ارسال