جاده نا تمام زابل به زاهدان 5 نفر دیگر را به کام مرگ کشاند

29 تير 1398 ساعت 11:56

روند کند احداث جاده دو بانده زابل به زاهدان باعث بروز حوادث ترافیکی در این مسیر شده است.


به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ بزرگراه زابل به زاهدان یکی از بزرگترین پروژه های مهم استان سیستان و بلوچستان است که در سال ۱۳۸۵ کلنگ زنی شد.
کارشناسان یکی از اهداف آن را کاهش حوادث ترافیکی متعدد و همچنین سهولت در امر رفت و آمد در این مسیر عنوان کرده بودند.
تنها دستاورد این پروژه پس از ۱۳ سال ، ساخت ۹۱ کیلومتر جاده دو بانده از سمت زاهدان و بخش های کوتاهی از زابل بوده است که نسبت به سال کلنگ زنی آن می توان به روند لاکپشتی بودن آن اشاره کرد.
به گفته مهدی پارسی مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از ۲۳۰ کیلومتر طول مسیر بزرگراه زاهدان – زابل – دوست محمد تاکنون ۹۱ کیلومتر به بهره برداری رسیده و ۶۴ کیلومتر دیگر نیز در دست اجرا است که تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان برای ساخت این بزرگراه هزینه شده است.
تنها در دو روز گذشته بر اثر تصادفات جاده ای پنج نفر جان خود را در این مسیر از دست داده اند و ۱۱ نفر دیگر دچار سانحه شدند که این آمار در طول سال به مراتب افزایش خواهد یافت.
با این حال در سال گذشته بر اثر تصادفات پی در پی در این مسیر جمعی از مردم شهرستان زابل دست به اعتراض زدند و از روند کند ساخت جاده دو بانده زابل به زاهدان گلایه کردند.
غلامعلی رفعت مدیر فوریت های پزشکی شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در چند روز گذشته سه حادثه ترافیکی باعث مرگ ۵ نفر در منطقه سیستان شده است.
وی افزود: واژگونی خودرو ها و همچنین برخورد رخ به رخ از بیشترین حوادثی است که در طول سال برای رانندگان اتفاق می افتد.
رفعت ضمن دعوت مردم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: سرعت غیر مجاز و همچنین عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باعث رخ دادن این گونه حوادث می شود.


انتهای پیام/


کد مطلب: 114035

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/114035/جاده-نا-تمام-زابل-زاهدان-5-نفر-دیگر-کام-مرگ-کشاند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/