چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ,20 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۵
اراضی و چاه های روستاهای کنارک به زودی تعیین تکلیف می شوند
 
فرماندار کنارک گفت: اعضای کارگروه آب و کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به زودی برای تعیین تکلیف اراضی و چاه‌های آب در شهرستان کنارک حضور پیدا خواهند کرد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران حمیدالدین یوسفی در جلسه شورای اداری بخش «زرآباد» شهرستان کنارک که با حضور جمعی از رؤسای ادرات شهرستان، اعضای شورای اسلامی روستاها، معتمدین و دهیاران در مسجد جامع این شهر برگزار شد افزود: مدیران باید حضور جدی در بین مردم داشته باشند قطعاً با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، علما و معتمدین می‌توان بر بیشتر مشکلات فائق آمد.

وی با اشاره به اینکه توسعه ملی و منطقه‌ای را باید به هم پیوند بزنیم، ادامه داد: دهیاران نمایندگان وزارت کشور می باشند و باید بر مشکلات روستاهای خود تدبیر ویژه کنند و تمامی ادارات سطح شهرستان کنارک باید نمایندگی در بخش زرآباد مستقر کنند.

فرماندار کنارک تاکید کرد: بنا داریم با مشارکت شیلات، بنادر و دریانوردی و گمرک اسکله صیادی «کلات» به پایانه صادرات محصولات کشاورزی و آبزیان تبدیل شود.

وی با اشاره به حضور نیروهای کارآمد و شاخص در بخش زرآباد، ادامه داد: حضور سرمایه گذار خصوصی در منطقه باعث رشد و شکوفایی منطقه خواهد شد.

وی افزود: با توجه به کمبود آب باید از شیوه‌های نوین کشاورزی با همکاری کارشناسان در بخش زرآباد که مهد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان است استفاده شود.

امام جمعه اهلسنت شهر زرآباد نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات این بخش گفت: ارتقا نمایندگی ادارات جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و ثبت احوال از خواسته‌های به حق مردم این بخش است.

مولوی عبدالملک مهروزهی با تقدیر و تشکر از اداره برق شهرستان کنارک، اظهار کرد: بحمدالله در حوزه برق خاموشی‌ها به حداقل رسیده است.

دبیر شورای شهر زرآباد در این جلسه عنوان کرد: بخش زرآباد با توجه به آب و هوای مناسب به گلخانه رو باز برای کشاورزان تبدیل شده است.

یونس نهنگی با اشاره به کشت ۱۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی در بخش زرآباد، خاطرنشان کرد: چاه‌های آب و اراضی کشاورزی زرآباد تاکنون تعیین تکلیف نشده‌اند و از متولیان این امر تقاضا داریم این مشکل را برطرف کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۱۳۷


ارسال