پروژه ساخت هتل فانوس ساحلی چابهار رونمایی شد/دو هتل دیگر تا پایان سال در منطقه به بهره برداری می رسد

31 تير 1398 ساعت 14:26

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: این سایت پروژه دارای مساحتی در حدود ۲۴ هزار و ۶۵۰ مترمربع بوده و با رویکرد معماری شاخص گرا و ملهم در چابهار ساخته می شود.


به گزارش عصرهامون، عبدالرحیم کردی در گفت و گو با چهاربهاران افزود: تلاش بخش خصوصی و دولت برای کاهش هزینه های سفر دریایی، هوایی و زمینی به چابهار سبب رونق صنعت گردشگری و توسعه کسب و کار و اشتغال در این منطقه می شود.

وی تاکید کرد: جذب گردشگر داخلی و خارجی علاوه بر توسعه گردشگری در ایجاد اشتغال محلی نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

وی افزایش خطوط مسافری دریایی را یکی از راههای توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگر در چابهار عنوان و تشریح کرد: چابهار بیش از ۲۰۰ جاذبه تفریحی، گردشگری، تاریخی، دیدنی و باستانی دارد که می تواند جذابیت خاصی برای علاقمندان به طبیعت و سفر داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: مطالعات خوبی در رابطه با رونق گردشگری با همکاری و مشارکت جوامع محلی و مردم در این منطقه انجام شده است تا بتوان با جذب گردشگر صنایع دستی نظیر سوزن دوزی، سکه دوزی و غذاهای محلی را به آنان عرضه کرد.

وی با اشاره به اینکه تا سال گذشته تنها یک هتل پنج ستاره در منطقه چابهار وجود داشت، تصریح کرد: در حال حاضر ۹ هتل در حال ساخت است. بنابراین موضوع گردشگری می تواند اثر مثبتی در اقتصاد کشور به ویژه در مناطق آزاد داشته باشد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 114141

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/114141/پروژه-ساخت-هتل-فانوس-ساحلی-چابهار-رونمایی-دو-دیگر-پایان-سال-منطقه-بهره-برداری-می-رسد

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/