سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
حفظ و ارتقای سلامت شاغلین اهمیت ویژه ای دارد
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در ایرانشهر گفت: نظـام مـدیریتی از توانمندی های کارکنان برای برآوردن نیازهای توسعه و پیشرفت جامعه بهره می برد، بـه همـین منظـور حفـظ و ارتقای سـلامت شـاغلین اهمیت ویژه ای دارد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پهره، جلسه توجیهی و هماهنگی اجرای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت با حضور مدیران گروه و کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: نظـام مـدیریتی از توانمندی های ذهنی، جسمی و روانی کارکنان برای برآوردن نیازهای توسعه و پیشرفت جامعه بهره می برد، بـه همـین منظـور حفـظ و ارتقای سـلامت شـاغلین اهمیت ویژه ای دارد.
وی افزود: با عنایت به این که اغلب کارکنان دولت به دلیل سبک زندگی ناسالم و کم تحرکی در معـرض خطـر هـستند پیـشگیری، تـشخیص و درمـان زود هنگـام بیماری ها و عوامل خطر آن ها امری ضروری است.
وی بیان کرد: به منظور اجرای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت، استانداردهای 10 گانه با عناوین تغذیه، فعالیت بدنی، کنترل مصرف دخانیات، سلامت روان،حوادث شغلی،  فوریت های پزشکی، خطرسنجی و غربالگری سرطان ها، سلامت محیط و کار ، نشانه های بیماری های مهم طراحی شده و برای این ده استاندارد، مداخلاتی از جمله مدیریت سازمانی، ایجاد محیط حمایتی و آموزش و مداخلات فردی پیش بینی شده است.
فرهاد دادگر تاکید کرد:  واحد بهداشت حرفه ای بعنوان متولی برنامه بر اساس این استانداردها با همکاری سایر واحدها برنامه عملیاتی تدوین کرده است و فعالیت های پیش بینی شده را در حوزه دانشگاه و سایر سازمان ها اجرا نمایند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۱۶۱


ارسال