چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹
از ابتدای سال آبی تاکنون صورت گرفت؛
ورود 1447 میلیون متر مکعب آب به سدهای سیستان و بلوچستان/ سد پیشین سرریز شد
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان ضمن ارائه گزارشی از میزان ورودی آب به سدهای استان در سال آبی اخیر، از ورود 21/83 میلیون متر مکعب آب به این مخازن طی بارش های اخیر سامانه آب و هوایی مونسون خبر داد.
اتابک جعفری در گفت وگو با عصرهامون، گفت: میزان آب ورودی به سد پیشین از ابتدای سال آبی تاکنون 176/85 میلیون متر مکعب بوده که 9/43 میلیون متر مکعب آن طی بارندگی های مونسون وارد، و سد ساعاتی قبل سرریز شد.

وی با اشاره به اینکه این سد در پی خشکسالی و کاهش شدید بارندگی ها چندسالی خشک شده بود، افزود: ظرفیت سد پیشین 175 میلیون متر مکعب و هدف از احداث آن جمع آوری آب باران های فصلی، جلوگیری از روان شدن سیلاب ها و کمک به احیاء زمین های کشاورزی منطقه باهوکلات دشتیاری بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ادامه داد: سد شی کلک شهرستان چابهار نیز با حجم 108 میلیون متر مکعب، از ابتدای سال آبی تاکنون 15/64 میلیون متر مکعب ورودی داشته و بارندگی های اخیر تغییری در حجم آب ذخیره شده در آن ایجاد نکرده است.

جعفری همچنین از ورود 12/87 میلیون متر مکعب آب به سد ماشکید علیا در سال آبی جاری خبر داد و اظهار کرد: در همین مدت زمان، 24/28 میلیون متر مکعب به ظرفیت 27/3 میلیون متر مکعبی سد خیرآباد شهرستان نیکشهر نیز وارد شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، بارش های حادث شده طی سال آبی جاری منجر به ذخیره سازی 107/66 میلیون متر مکعب آب در سد 207 میلیون متر مکعبی زیردان شد که 3/47 میلیون متر مکعب آن مربوط به بارندگی های اخیر در حوزه آبریز این سد بوده است.

جعفری مجموع ورودی سدهای استان از ابتدای سال آبی تا کنون را 1447/76 میلیون متر مکعب عنوان و تصریح کرد: مقدار آب ذخیره شده از محل بارندگی های اخیر نیز 21/83 میلیون متر مکعب بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۱۷۹


ارسال