جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹
جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برای اجرای باشکوه عید غدیر خم برگزار شد
 
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: غدیر همیشه محتوا محور و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی برنامه ریزی و برگزار شده است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پهره، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای اجرای باشکوه و معنوی عید غدیر با حضور معاونت استاندار و فرماندار ویژه و جانشین سپاه شهرستان و مسئولین ادارات و ارگان ها در فرمانداری ایرانشهر برگزار شد.
معاونت استاندار و فرماندار ویژه بیان کرد: واقعه غدیر خم دارای ابعاد فرهنگی، سیاسی و مذهبی می باشد که باید به بعد فرهنگی آن توجه ویژه ای تر شود یکی از اهداف دشمنان جمهوری اسلامی ایران این است که تلاش می کنند در کشور شکاف ایجاد کنند اما عید غدیر همیشه محتوا محور و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی برنامه ریزی و برگزار شده است.
وی بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ غدیر تاکید کرد و افزود: می توان با الگو برداری از خط و مش فرهنگ غدیر در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کرد.
ابوذر کوثری تصریح کرد: حادثه و بازسازی واقعه غدیر خم محلی برای همگرایی، نزدیکی فکری و وحدت و همدلی بیش تر در میان مردم باشد.
وی با اشاره به نداشتن نگاه رویکرد تکلیفی هر ساله اذعان کرد: برگزاری این مراسم هر ساله مبتنی بر رویکرد خلاقیت و افزایش کیفیت باشد و برگزاری پرشکوه این مراسم همکاری ارگان ها و ادارات و مردم ولایت مدار شهرستان ایرانشهر را می طلبد.
جانشین سپاه شهرستان ایرانشهر در ادامه گفت: غدیر این عید بزرگ و مناسبت عظیم بهانه ای برای تجدید میثاق با ولایت است غدیر خم به عنوان مهم ترین پایگاه فرهنگی و اجتماعی مسلمانان است که این یگانه الگوی حکومتی می تواند تکامل و پیشرفت معنوی بشریت را فراهم کند همان الگوی حکومتی حضرت علی (ع) است.
شعیبی افزود: این ایام بهترین ایام برای تبیین جایگاه والای ولایت فقیه در جامعه اسلامی است از این رو همکاری و همدلی دستگاه های دولتی و غیر دولتی و مردم در برگزاری برنامه های متنوع و فرهنگی، هنری ویژه گرامیداشت غدیر خم ضروری است.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۱۸۴


ارسال