جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
چابهار مکمل توسعه تجاری افغانستان در مرز با ایران
 
والی نیمروز افغانستان گفت: پروژه های در دست اجرا در چابهار می تواند مکمل خوبی در توسعه تجاری افغانستان در مرز با ایران شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران سید ولی سلطان در سفر دو روزه به چابهار در سالن تشریفات فرودگاه کنارک افزود: پروژه های در دست احداث فولاد مکران، پتروشیمی و کارگاههای تولیدی منطقه آزاد می تواند تامین کننده نیازهای افغانستان باشد.

وی با اشاره به علاقه تجار افغان مقیم در تجارت از طریق بندر چابهار ادامه داد: اسکله های شهید بهشتی و شهید کلانتری با همیاری مدیران مرتبط و تجار و فعالان اقتصادی شهرستان چابهار نقطه قوتی در تجارت با افغانستان خواهد بود.

وی با اشاره به ایجاد نمایندگی شرکت هندی در بندر شهید بهشتی تاکید کرد: این نمایندگی ارتباط با هند از طریق ایران را تسهیل کرده است و در مبادلات تجاری و تسریع در ترخیص کالاها موثر می باشد.

والی نیمروز عنوان کرد: افغانستان همواره سعی کرده همسایه خوبی برای ایران باشد و دو کشور باید از طریق مرزهای سیستان و بلوچستان در توسعه متقابل با یکدیگر بکوشند.

وی با اشاره به اهمیت نزدیکی روابط خارجه دو کشور خاطرنشان کرد: توسعه راه آهن از چابهار به شمال استان سیستان و بلوچستان می تواند در سهولت انتقال کالا بسیار مفید و مثمر ثمر باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۱۸۶


ارسال