سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان از مسدود شدن راه های ارتباطی جنوب استان به دلیل بارندگی و طغیان رودخانه ها خبر داد.
عبدالرحمن شهنوازی در گفتگو با عصرهامون گفت: به دلیل بارندگی های ناشی از پدیده مونسون و طغیان رودخانه ها در جنوب سیستان وبلوچستان برخی از محورهای مواصلاتی در این منطقه از جمله محور خیرآباد به ایرانشهر و ایرانشهر به مهرستان مسدود شده است.
 
وی ادامه داد: همچنین به دلیل طغیان رودخانه های فصلی در قصر قند راه مواصلاتی 40روستا با جمعیتی بالغ بر 6هزار نفر که شامل 1300 خانوار می شود نیز مسدود شده است که با توجه به اینکه راه ارتباطی با آنها بسته است امدادرسانی از طریق بالگرد در حال انجام می شود.

وی افزود: متاسفانه به دلیل طغیان رودخانه در شهرستان بزمان و سیلابی شدن مسیر یک مادر 45 ساله به همراه فرزند پسر 11 ساله اش جان خود را از دست دادند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان نیز از آمادگی کامل پرسنل برای امدارسانی خبر داد و گفت: از همان دقایق ابتدایی بارندگی و سیل، پرسنل جمعیت هلال احمر استان در منطقه حاضر شدند که تاکنون بالغ بر 40 چادر امدادی ویژه سیل زدگان برپا شده و کسانی که به دلیل طغیان رودخانه خانه و کاشانه خود را ترک کرده اند در این چادرها اسکان موقت داده شده اند.
 
رسول راشکی افزود: تجهیزات خودرویی و امدادی هلال احمر نیز به منطقه ارسال شده که علاوه بر خدمات رسانی به خودروهای گرفتار در سیلاب، چندین تخته پتو و 298 بسته غذایی نیز میان سیل زدگان توزیع شده است.
 
وی تاکید کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر تا پایان این وضعیت در کنار سیل زدگان قرار دارند و کار امدادرسانی را انجام می دهند که به همین منظور به زودی تعداد هزار بسته سبد غذایی 72 ساعته میان مردم مناطق سیل زده توزیع می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۲۰۶


ارسال