يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
خسارت سیل به حوزه آبخیزداری در سیب و سوران/بندهای خاکی و سنگی تخریب شدند
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیب و سوران از خسارت های وارد شده به بندهای خاکی و سنگ و ملاتی در این شهرستان خبر داد.
سعید جمال زهی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با بارش باران های مونسون و وقوع سیل در شهرستان سیب و سوران به چندین روستای این منطقه خسارت وارد شد.

وی گفت: تاکنون بر اثر وقوع سیل 20 درصد دو بند خاکی روستای دهان و 25 درصد دو بند خاکی در روستای سیب و  یک بند پشت خاکی نیز در روستای آپاتان که با مشارکت مردم در  دهه 60 ساخته شده بود به صورت کامل تخریب شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیب و سوران در ادامه به میزان خسارت به بندهای خاکی و سنگ و ملات روستاهای فوق اشاره و عنوان کرد: در روستای آپاتان 50 هزار مترمکعب خاکی و هزار مترمکعب سنگ و ملات، در روستای سیب 40 هزار مترمکعب خاکی 500 مترمکعب سنگ و ملات و در روستای دهان نیز 30 هزار مترمکعب خاکی و 400 مترمکعب سنگ و ملات متحمل خسارت شده اند.

به گفته این مسئول، سازه ای توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در بالادست این پشته خاکی ساخته شده که حدود 400 هزار متر مکعب آب می گیرد به گونه ای که در سیل اخیر نه تنها تخریب نشده بلکه مانع خسارت به روستای سیب نیز شده است.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۲۱۲


ارسال