چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ,5 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کارشناس مذهبی گفت: نیرنگ و فریب ابزار و اسلحه منافقان برای مقابله با مومنان و مسلمانان است.
به گزارش عصرهامون، ‌حجت الاسلام هادی بامری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری صدای بلوچ با اشاره به سالروز شکست گروهک منحرف منافقین در عملیات غرور آفرین مرصاد، بیان کرد: منافق کسی است که در باطن کافر و در ظاهر مسلمان است.

وی افزود: نفاق از موضوعات مهمی است که در قرآن بسیار به آن پرداخته شده، تا جایی که سوره ای به نام منافقون بر پیامبر اکرم(ص) نازل شده است.

وی ادامه داد: در عصر پیامبر گرامی اسلام (ص) هم منافقین بوده و در میان مسلمانان فعالیت می کرده اند؛ یکی از این افراد «عبدالله بن ابی» بود که البته بعد از مدتی چهره و فعالیت نفاق گونه اش بر همگان آشکار شد. ‌

حجت الاسلام والمسلمین بامری گفت: این منافقان در سخن گفتن و پشت هم اندازی آن چنان ماهر و ورزیده اند که حتی گاهی برخی از اصحاب پیامبر را به سمت و سوی خود جلب می کردند.

وی تصریح کرد: منافقان (گروهک مجاهدین خلق) در دوران پهلوی و حتی ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با شیوه های مختلف خود را به مبارزین و خواص نزدیک می کردند که البته نقشه های آنان با شکست همراه بود.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: همواره چه در صدر اسلام و چه اکنون هزار و 400 سال پس از بعثت پیامبر گرامی اسلام، مکر، نیرنگ و فریب ابزار و اسلحه منافقان برای مقابله با مومنان و مسلمانان بوده است.

وی افزود: منافقین در صدر اسلام با ساخت مسجدی درصدد این بودند که برای خود مقر و پایگاهی بسازند که با هوشیاری پیامبر اسلام که دستور تخریب مسجد را دادند، نقشه های آنان خنثی شد.

وی اذعان کرد: منافقان پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم که درصدد این بودند خود را به انقلابی ها نزدیک کنند که با هوشیاری امام خمینی (ره) و یاران ایشان، نقشه هایشان شکست خورد.

حجت الاسلام والمسلمین بامری بیان کرد: گروهک منافقین پس از اینکه نتوانست به جمع منافقین راه پیدا کند، دشمنی اش را آشکار و علنا به مقابله با اسلام و انقلاب پرداخت که با شکست در عملیات مرصاد بزرگترین ضربه به آنها وارد شد.

این کارشناس مذهبی در پایان خاطرنشان کرد: منافقان برای ضربه زدن به مومنان از هر راه و مسیری وارد می شوند و ممکن است با لباس دوست و آشنا و یا افرادی وارد شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۲۴۳
مرجع : عصرهامون


ارسال