جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
معاون وزیر صمت از کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر بازدید کرد
 
معاون وزير صنعت و معدن و تجارت و مدير عامل سازمان گسترش و نوسازى صنايع ايران از سالن ريسندگى بافت بلوچ ایرانشهر بازدید کرد.
به گزارش عصرهامون، عالی معاون وزير صنعت و معدن و تجارت و مدير عامل سازمان گسترش و نوسازى صنايع ايران ظهر امروز، پنج شنبه 3 مرداد از مراحل نهايى بازسازى و نصب ماشين آلات سالن ريسندگى بافت بلوچ ایرانشهر بازدید کرد.

نادر میرشکار، رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: با انجام طرح باز سازی و کامل شرکت صنایع گسترش بافت بلوچ 200 شغل جدید در استان سیستان و بلوچستان ایجاد می شود.

وی افزود: بزودی با بهره برداری کامل ظرفیت تولید نخ در این کارخانه به 15 تن در روز و چاپ پارچه به 2 میلیون متر مربع در سال افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: 510 میلیارد ریال هزینه بازسازی این طرح تعیین شده است و در حال حاضر بازسازی و نوسازی این کارخانه در حال انجام است.

به گفته میرشکار خرید ماشین آلات جدید خط ریسندگی با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال از محل قانون بودجه انجام و نصب شده است و بازسازی کارخانه ( خط تکمیل و تجهیزات جنبی مانند دیگ بخار و آب شیرین کن و ..) انجام شده است و با ادامه بازسازی سالن ریسندگی ، فاز اول طرح توسعه ریسندگی بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: شرکت گسترش صنایع بلوچ واقع در ایرانشهر ، تولید کننده نخ پنبه پلی استر ،‌پارچه رنگرزی و تکمیل پارچه تاری پودی به صورت نیمه فعال و با 20 درصد ظرفیت فعالیت می کرد.

وی با بیان اینکه این کارخانه در سال 63 مورد بهره برداری اولیه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این شرکت که در حوزه ریسندگی ،‌بافندگی و چاپ فعالیت دارد و ظرفیت اسمی آن 22 تن نخ در روز و 28 میلیون متر مربع در سال بوده است متاسفانه به دنبال آتش سوزی در سال 86 به حالت نیمه فعال در آمد و سالن ریسندگی آن به صورت کامل تعطیل شد و سالن های چاپ و تکمیل هم به دلیل تعمیرات و نوسازی به پایین ترین ظرفیت تولید رسیدند .


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۲۴۴


ارسال