چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
اقدام سپاه در برخورد با چپاولگران انگلیسی در خلیج فارس مناسب بود/ تریبون نماز جمعه بهترین جایگاه برای بیان اصول ها و آرمان ها
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان و بلوچستان با اعلام حمایت از اقدام سپاه پاسداران در مقابل بی قانونی چپاولگران انگلیسی در خلیج فارس گفتند: تریبون نماز جمعه بهترین جایگاه برای بیان اصول ها و آرمان ها است.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام مصطفی محامی ظهر امروز در مصلی قدس زاهدان گفت: روز یکشنبه، 25 ذی القعده یکی از برترین روزهای سال است که عبادت کردن و روزه گرفتن در این روز بسیار با ارزش شمرده شده است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه یک تجمع سیاسی، عبادی و اجتماعی و میعاد گاه مردم انقلابی است افزود: پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی و به دستور امام خمینی (ره) بود و امروزه چهل سال از آن روز با شکوه می گذرد، 

وی ادامه داد: ائمه جمعه به طور مستقیم توسط رهبر معظم انقلاب منصوب می شوند و به عنوان نماینده ولی فقیه در استان ها هستند تا شبکه ولایت را تشکیل دهند. آن ها در قرائت خطبه ها باید اسلحه به دست بگیرند تا به دشمنان اسلام نشان دهند که همواره مهیای مبارزه با کفر و جهل اند؛ این مبارزه هیچ گاه تمام نمی شود و در برابر دشمن باید همیشه آرایش نظامی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه جایگاه ترویج و روحیه عدالت خواهی، ترویج فرهنگ و حجاب و عفاف و مکانی برای اشاعه امر به معروف و نهی از منکر است اظهار کرد: حضور گسترده مردم با سلایق مختلف و شرکت آنها در این میعادگاه مشخص می کند که این میعادگاه پایگاهی انقلابی است و نشان می دهد مردم چگونه با رهبر معظم انقلاب و نظام خودشان همراه هستند.

امام جمعه زاهدان گفت: شرکت در نماز جمعه سبب درک بیشتر آرمان های انقلاب و شهدا است، انسان انقلابی در برابر دشمن حساسیت بیشتر به خرج می دهد و موضع خودش را در برابر دشمن مشخص می کند تا هیچ گاه در تله دشمن قرار نگیرد؛ فلذا نماز جمعه پایگاه تقوای سیاسی و عبادی است.

محامی تصریح کرد: کسانی که در نماز جمعه و این فریضه و عبادتگاه هفتگی بندگی خود را در برابر خداوند متعال به جا می آوردند در روز قیامت سربلند خواهند شد.

وی افزود: ‌‌‌مسئولان با توجه به استعداد های فراوانی که در شهر و این استان داریم باید پای کار بیایند و با ایده و نظر های خودشان برای رشد و پیشرفت استان همفکری کنند. آنها باید با توان بیشتر به خدمت گذاری مردم تلاش کنند تا بتوانیم خدمات بیشتری به مردم بدهیم و از شرمندگی مردم استان در بیاییم.

حجت الاسلام محامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان استان دلسوز اند اما این دلسوزی باید با همت و تلاش بیشتر باشد تا استان روز به روز پیشرفت بیشتر داشته باشد، هر مسئولی از هر مذهبی و قومی اگر هست نباید نگاهشان محدود باشد و با نظر بلند تمام توان خود را برای پیشرفت استان به کار گیرد.

وی گفت: یکی از مباحثی که در چند هفته گذشته مطرح شده موضوع کمبود آب است، مسئولان آب و فاضلاب استان توضیحاتی داده اند اما هنوز مردم قانع نشده اند، اگر واقعا مشکلاتی است باید بیشتر و واضح تر به مردم توضیح بدهند چون در بعضی از محلات شهر مردم حتی 20 ساعت در شبانه روز هم با مشکل قطعی آب مواجه بوده اند.

مرصاد؛ درسی که رزمندگان به منافقین دادند
حجت السلام والمسلمین سید محمد موسوی با اشاره به اینکه پنجم مرداد ماه در چهل سالگی برگزاری اقامه نماز جمعه قرار داریم بیان کرد: برگزاری نماز جمعه به عنوان یکی از دستاوردهای این انقلاب عظیم باعث تزکيه روح و افزايش معرفت انسان به مباحث ديني مي شود و وسيله خودسازي انسان و جامعه است.
 
وی افزود: نماز جمعه به عنوان یکی از ارکان خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم محسوب کرد.
 
خطیب جمعه چابهار با تاکید بر اينکه نماز جمعه يكي از سنگرهاي مهم در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي و دفاع از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است تصریح كرد: دشمنان انقلاب اسلامي ايران، نيز اين موضوع را درك كرده اند كه نماز جمعه عبادتي مقدس برای مردم است.
 
وی عملیات مرصاد را تسویه حساب بین نیروهای اسلام و نیروهای کفر در پایان جنگ عنوان کرد و ادامه داد: در این عملیات طومار نفاق به طور کامل پیچیده شد نیروهای انقلاب در عملیات مرصاد درسی به منافقین دادند که هیچگاه جرات اقدام علیه جمهوری اسلامی را پیدا نکردند و امروز آنان در جایگاه ذلت و ایران در جایگاه اقتدار است.

حجت السلام موسوی گفت: تصور دشمنان این بود که اگر دست به اقدامی بزنند، مردم نیز از بدنه نظام جدا خواهند شد و می‌توانند پیروز باشند و موضوعی که کاملا برعکس رقم خورد.
 
وی با اشاره به اینکه آموزش های فنی و حرفه‌ای باید گامی موثر برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی جوانان نسبت به احتیاج جامعه الان باشد بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باعث رسیدن جامعه به حد مطلوب خواهد شد و گام‌هایی در این مسیر باید برداشته شود که زیبنده یک جامعه و در راستای تحقق اهداف اقتصادی باشد.

امام جمعه چابهار افزود: در چهل سال گذشته با انواع فشارها، تهدیدها و جنگ های روانی از طرف دشمنان روبرو بودیم و در چنین شرایطی نماز جمعه پناهگاه و نقطه آرامش مردم است.
 
وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان خاطرنشان کرد: این اقتدار به برکت رهبر انقلاب است آن اقتداری که در خلیج فارس است موجب شده دشمنان ما خوار و ذلیل شوند، جایی که کفر و دشمن است با قدرت تمام وارد می شویم و جایی هم که مردم باشند آماده جانفشانی در راه مردم و نظام هستیم. 

تریبون نماز جمعه بهترین جایگاه برای بیان اصول ها و آرمان ها
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به دیدار هیئت عالی رتبه گروه مقاومت حماس فلسطین با مقام معظم رهبری بیان کرد:  در طول انقلاب اسلامی ایران، خداوند متعال هم در زمان معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری چراغ راه هدایت برای انسان های آزاده با ایمان جهان در مقابل انسان های قلدر جهان برای آزادی خواهان روشن کرده است که بتوانند با امیدواری کامل مقابل شیطان صفتان ایستادگی کنند.

وی افزود: مسجد الاقصی اولین قبله مسلمین و جایگاه انبیاست که اسرائیل غاصب سالهاست در کنار ظلمی که به مردم فلسطین دارد، تمامی آثار اسلامی مسجد الاقصی را از بین برده  و هزار و یک فتنه دیگر در دل اسلام ایجاد کرده است.

 امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه فلسطین مسئله اول دنیای اسلام است، گفت:  فلسطینیان در کرانه باختری و غزه با نگاه و تفکر مقاومت حتما و قطعا اسرائیل را نابود خواهد کرد و فلسطین به صاحبان اصلی خود باز خواهد گشت.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری ضمن توصیه و تأکید به حفظ و تقویت روحیه انقلابی گری میان مسئولین، ادامه داد: انقلابی گری یعنی حفظ ارزش های انقلاب و تلاش برای ایجاد تقریب، وحدت، استکبار ستیزی، مقاومت، خدمت جهادی به مردم.

 وی اضافه کرد: عدالت محوری و مبارزه با فساد در روحیه انقلابی گری باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه انگلیس سناریوی جدیدی را برای ایجاد بحران در خلیج فارس با سردمداری آمریکا راه اندازی کرده است، خاطر نشان کرد:  مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه وعده داده بودند که نیروهای مومن و انقلابی برخورد قاطع با انگلیسی ها خواهند داشت که با گذشت کمتر از سه روز از وعده رهبر انقلاب، تکاوران سر افراز سپاه پاسداران با صلابت، قاطعیت و سرعت سیلی محکمی به صورت چپاولگران و غارتگران انگلیسی زدند  که امروز چپاولگران در دنیا رسوا شده اند.

وی خاطر نشان کرد: با توقیف نفت کش انگلیسی در خلیج فارس که نقض قانون کرده بود هیبت پوشالی آنها شکسته و عزتمندی ایرانیان به جهان مخابره و پاسخ حرکت خبیثانه انگلیس داده شد.

امام جمعه شهرستان سراوان دستگیری جاسوسان که به برخی از زیر ساخت های حساس کشور نفوذ کرده بودند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) را نشانه زیرکی، زرنگی و ولایت مداری این نیروها دانست.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به سالروز آغاز عملیات غرور آفرین مرصاد در اسلام آباد غرب، بیان کرد: مجاهدت در راه خداوند متعال منجر به پیروزی می شود و آنان که هشت سال به مبارزه با مردان خدا برخواستند امروز فضاحت کشیده شده اند.

وی تصریح کرد:  آمریکا، اسرائیل و انگلیس سلاح هسته ای و بمب های اتمی دارند چرا آژانس بین المللی هسته ای اقدامی انجام نمی دهد، پس نتیجه گرفته می شود که چنین سازمان هایی ابزاری برای چپاول و غارت کشورها است.

 امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه آنچه در روز جمعه مورد توجه خداوند متعال قرار می گیرد، نماز جمعه است، اذعان کرد:  حضور و گام  برداشتن در نماز جمعه از تمامی مسائل روز جمعه بالا تر است.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری  تریبون نماز جمعه را بی نظیرترین جایگاه در طول انقلاب اسلامی برای بیان آرمان ها، اصول ها در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی  و دیگر مباحث دانست.

برگزاری نماز جمعه از آثار شکوه و عظمت انقلاب اسلامی است
حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های  نماز جمعه این هفته ایرانشهر بیان کرد: با نماز جمعه، احساس یکدلی، هم رنگی و همراهی در بین مسلمانان تقویت می شود و غرور، نخوت و تکبّر از فضای پاک دل هاشان بیرون می رود. نماز جمعه، گنجینه ای قیمتی است که غافلانِ از آن، از ثروت عظیمی محروم خواهند ماند. 

وی افزود: امروز 4 مرداد 23دی القعده روز مخصوص زیارتی امام رضا (ع) است. 

وی بیان کرد: شنبه 5مرداد سالگرد اولین نماز جمعه رسمی می باشد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برای نخستین بار نماز جمعه 5 مردادماه 58 با شرکت بیش از یک میلیون نفر از مردم مسلمان روزه دار تهران، در گرمای شدید تابستان به امامت مجاهد نستوه، مرحوم آیت اللّه طالقانی در دانشگاه تهران با شکوه و جلوه خاصی برگزار شد نماز جمعه به صورت غیر رسمی هم با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمان تبعید به ایرانشهر هم صورت گرفته است. 

هم اکنون نیز با لطف و عنایت خداوند متعال، در تمام شهرهای ایران اقامه نماز پرشکوه جمعه ادامه دارد و ترتیب به 900نماز جمعه در کشور برگزار می شود این از آثار عظمت و شکوه انقلاب اسلامی است. 

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی گفت: کسانی که در نماز جمعه شرکت می کنند هم برای خود و هم برای کشور عزت آفرینند دشمنان از طریق ترور ائمه جمعه خیلی تلاش کردند که صف های نماز جمعه را خلوت کنند ولی در صف نماز جمعه خالی ایجاد نشد عزم و ارائه مردم برای این عبادت بیش تر شد. 

ابطحی با اشاره به واقعه 9 مرداد 1366 که مصادف با سالروز شهادت حجاج ایرانی توسط مزدوران آل سعود بود گفت: "جمعه خونين مكه" اگرچه به ظاهر براي سركوب مراسم برائت از مشركين بود، اما در حقيقت بر اساس دستور آمريكا و در جهت مقابله با «صدور انقلاب اسلامي» رقم خورد. اگرچه موجب بسط انقلاب اسلامي شد و خود زمينه اي شد تا مظلوميت انقلاب اسلامي و سخن حقش بيش از پيش در برابر چشم مسلمين جهان قرار گيرد كه نقطه عطفي در صدور انقلاب بود. 

امام جمعه اهل تشیع افزود: برخی افراد مسئولیت دار در دولت دو تابعیتی هستند دو تابعیتی یعنی اینکه انگلیس، آمریکا فرانسه من امضا می دهم و قسم یاد می کنم که به شما وفادار باشم اگر جنگی بین دشمن و ایران شد سلاح به دست بگیرم و از دشمن دفاع کنم. 

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که دچار فرهنگ ول انگاری شدیم اذعان کرد: افراد دو تابعیتی خائن نیستند بلکه به کشور خود تعصب ندارند روشنگری در حد مطلوب خوب است نه اینکه منابع ارز و میلیارد ها پول ملت را به اختلاس کشیدند بسیاری از جوانان ما بیکار هستند و هزینه های ازدواج ندارند. 

وی در پایان با اشاره به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران گفت: امروز روز عزت اسلام است که به برکت انقلاب اسلامی با یک اشاره ولایت عناصر مومن در آسمان پهپاد آمریکا و در دریا نفتکش انگلیس را را توقیف کردند و این عظمت کشور ایران است. 

کلید حل مشکلات کشور تکیه بر توان داخلی است
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک، امام جمعه موقت دلگان در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان به مسئله پرداخت زکات اشاره کرد و گفت: در قرآن کریم و روایات زکات همراه با نماز آمده و شرط قبولی نماز هم زکات است. 

امام جمعه موقت دلگان بیان کرد: زکات از واجبات مالی در دین اسلام است که مسلمانان باید مقدار معینی از 9 قلم کالا را برای مصرف در زندگی فقرا و سایر امور امور اجتماعی مسلمین بپردازند.

وی در ادامه به سخنان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص 11 تعهد برجامی اروپایی ها که به هیچکدام یک از این تعهدات خود عمل نکرده اند، اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات برجامی عمل کرده اما در مقابل آمریکا که از برجام خارج شده و اروپایی ها هم به هیچکدام یک از آن تعهدات عمل نکرده و هر روز بهانه جدیدی را به میان می آورند.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک عنوان کرد: حال که به علت رفتار آنها شروع به کاهش تعهداتشان کرده ایم، اروپایی ها طلبکارانه و با پررویی می گویند چرا این کار را می کنید.

امام جمعه موقت دلگان ادامه داد: شما اروپایی ها که به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده اید، به چه حقی از ما می خواهید که جمهوری اسلامی به تعهدات خود عمل کند، علی ایحال مسئولان کشورمان نباید بیش از این منتظر آمریکا و اروپا باشند.

وی در ادامه با اشاره به دزدی دریایی انگلیس در آب های بین المللی، تصریح کرد: خباثت و نیرنگ انگلیس برای همگان آشکار است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند این خباثت انگلیسی ها بدون پاسخ نخواهد ماند و نیروهای انقلابی جواب و پاسخ مناسبی به آنها خواهند داد.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک ادامه داد: کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست بلکه در داخل کشور است.

امام جمعه موقت دلگان خاطرنشان کرد: راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی اتکا به ظرفیت های داخلی کشور و همچنین به کار گرفتن نیروهای جوان، مومن و انقلابی و اعتماد به آنان است.

وی همچنین بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور را که چند روز قبل برگزار شد، برای نمازگزاران شهرستان دلگان تبیین و تشریح کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۲۵۳


ارسال