شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دو دستگاه کامیون در حال تخلیه غیراصولی پسماندهای ساختمانی در زاهدان توقیف شد.
به گزارش عصرهامون؛ صبح امروز زمانی که خبرنگار عصرهامون به منظور تهیه گزارشی به حاشیه شهر زاهدان مراجعه کرده بود شاهد ازدحام جمعیت و حضور چندین دستگاه کامیون و خودروی سبک دیگر بود.
 
بر پایه این گزارش؛ ماجرا از این قرار بود که افرادی به وسیله دو دستگاه خودرو حامل پسماندهای ساختمانی و نخاله به طور غیراصولی در حال تخلیه بار در حاشیه شهر زاهدان بودند که حین تخلیه، ماموران حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان در محل حاضر شده و مانع ادامه فعالیت آنها می شوند که بر اساس گفته راننده ها، این دو کامیون متعلق به شهرداری زاهدان بوده است.

در همین رابطه مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان در پاسخ به تماس تلفنی خبرنگار عصرهامون ضمن تایید ماجرای توقیف دو دستگاه کامیون گفت: با توجه به اینکه دفع غیراصولی پسماندهای ساختمانی تخلف محسوب می شود دو کامیون متخلف توقیف و برای افراد دخیل نیز پرونده قضایی تشکیل شد.
 
 وحید پورمردان افزود: اظهارات رانندگان در محل اخذ شده اما برای تائید اینکه کامیون ها در مالکیت شهرداری زاهدان بوده یا خیر نیازمند تحقیقات بیشتر است.
 
به گزارش عینی خبرنگار ما؛ این خودروها با برچسب های شهرداری زاهدان که بر روی کامیون ها نصب شده بود مشغول انجام این تخلف بوده اند.
 
هر چند هنوز مسئولان شهرداری زاهدان رسماً در این خصوص واکنش نشان نداده اند اما مسلماً اگر این اقدام از سوی شهرداری که خود متولی نظافت و پاکیزگی شهر است صورت گرفته باشد باید به شدت با متولیان این امر برخورد قانونی و قضایی صورت بگیرد.
 
شایان ذکر است 27تیرماه گذشته نیز مدیرکل محیط زیست استان از سهیم بودن برخی ادارات و سازمان ها در دفع غیراصولی پسماند در حاشیه شهر زاهدان خبر داده بود که برای آنها نیز پرونده قضایی تشکیل شده بود.
 
پایگاه خبری عصرهامون نیز این آمادگی را دارد تا در صورت ارسال، جوابیه شهرداری زاهدان نسبت به این موضوع را منتشر کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۲۸۸


ارسال