يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
تداوم فعالیت سامانه آب و هوایی مونسون هند در استان؛
بارش 50 میلی متری باران در توتان نیکشهر
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تداوم فعالیت سامانه آب و هوایی مونسون هند در 48 گذشته در استان منجر به بارش 50 میلی متری باران در «توتان» نیکشهر شد.
محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، گفت: به دنبال ادامه وزش بادهای مرطوب مونسون هند در سیستان و بلوچستان و فراهم شدن شرایط برای رشد ابرهای همرفتی و ریزش های رگباری، عصر دیروز و روز قبل آن شاهد رگبارهای متوسط تا شدید باران در جنوب شرق استان بودیم که در برخی مناطق منجر به وقوع سیلاب در برخی رودخانه های محلی شد.

وی با بیان اینکه تا صبح امروز از بیش از 20 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی گزارش بارندگی دریافت شده است، افزود: بیشینه این بارش ها با مقدار 50 میلی متر از ایستگاه بارانسجی «توتان» شهرستان نیکشهر گزارش شد. 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در ایستگاه های «چانف» نیکشهر، «اسلام آباد» سراوان و «چاه محمد» دلگان نیز به ترتیب 30، 27.5 و 22 میلی متر باران باریده است. 

حیدری با بیان اینکه به طور معمول توده های همرفتی با وزش تندبادهای شدید همراه است، گفت: نمونه ای از این تندبادها در مهرستان روی داد و سبب خیزش موقتی گردوخاک شد.

وی با بیان اینکه بر اساس خروجی مدل های پیش یابی انتظار می رود همچنان بارش های مونسون در استان به ویژه نیمه جنوبی ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۳۶۱


ارسال