چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ,22 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
اجرای چهار عملیات هیدروگرافی با هدف ارتقا ایمنی بنادر چابهار
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا به امروز چهار عملیات هیدروگرافی به منظور ارتقا ایمنی آبراه‌ها و بنادر چابهار اجرا شده است.
به گزارش عصرهامون، سید حسن ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اقدامات اداره بنادر و دریانوردی در تامین آبراه ها بیان کرد: در سال‌های گذشته به منظور تأمین ایمنی آبراه‌های تحت نظر این اداره کل اقدام‌های موثری انجام شده است، از سال ۹۷ نیز با هدف تعیین عمق آبراه‌های بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی، چهار عملیات هیدروگرافی انجام شد و بروز رسانی اعماق صورت گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به هیدروگرافی‌های انجام شده از جمله مولتی بیم سه بعدی در سال ۹۷، مدلسازی و تفکیک نقشه ها، دید بسیار جامعی نسبت به بستر حوضچه‌ها و کانال دسترسی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، موقعیت مغروقه‌ها و عوارض ریز سطحی موجود در بستر حاصل شده است.

به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، به کارگیری و توسعه هیدروگرافی در بخش‌های مختلف فعالیت‌های دریایی و دریانوردی به لحاظ تضمین پایداری منابع و استفاده از همه ظرفیت‌های آبی کشور اجتناب ناپذیر بوده و پایداری در عرصه دریا نیازمند این مهم است.

انتهای پبام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۳۷۰


ارسال