شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵
معاون اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
افزایش سرعت تخلیه و بارگیری در بندر، مانع از بروز کمبود در بازار است
 
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار مصمم است تا با تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی با بالاترین سرعت مانع از افزایش قیمت کالا، حفظ تعادل و جو روانی بازار شود، گفت: افزایش سرعت تخلیه و بارگیری در بندر، مانع از بروز کمبود در بازار است.
حسین شهدادی در گفت وگو با عصرهامون، از پهلوگیری کشتی «بهداد» در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد و گفت: این کشتی حامل کالای اساسی گندم و به صورت کاپوتاژ از بندر امام خمینی(ره) به مقصد بندر شهید بهشتی چابهار بارگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه بنادر ایران نقش مهمی در تأمین کالاهای اساسی مردم دارند، تصریح کرد: مسلما افزایش سرعت در ارائه خدمات بندری می تواند تاثیر بسزایی در فراهم کردن نیاز بازار داشته باشد و بندر اقیانوسی چابهار نیز از این حیث استثنا نیست.

وی ادامه داد: به همین جهت، راستای افزایش کیفیت خدمات بندری، به دنبال سرعت تخلیه و بارگیری کشتی ها به ویژه کشتی های حامل کالاهای اساسی در بندر چابهار هستیم تا موجب افزایش رضایت صاحبان بار و کالا باشیم.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی و سرعت تخلیه کشتی ها، تصریح کرد: با توجه به نقش پررنگ کالاهای اساسی در زندگی مردم، اگر تخلیه این کالاها با سرعت مناسب انجام و به سوی بازارهای هدف در داخل کشور روانه شود، مانع از افزایش قیمت آن در اثر کمبود کالا و موجب تعادل جو روانی بازار می شود.

شهدادی در پایان خاطرنشان کرد: در همین خصوص عملیات تخلیه کشتی کانتینری وارداتی دیگری که محتوی کالای اساسی لاستیک خودرو بود در کمتر از یک روز انجام شد که اقدام تأثیرگذاری در این حوزه محسوب می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۳۷۸


ارسال