يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
معاون استاندار سیستان وبلوچستان:
کانال های فاقدهویت و بی شناسنامه اجازه فعالیت در فضای مجازی را ندارند/ خبرنگاران مدیران رسانه گریز را معرفی کنند
 
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: هیچ گروه و کانال بی هویت و فاقد شناسنامه در فضای مجازی که باعث ایجاد تشنج و تفرقه در استان شود اجازه فعالیت نداشته و با آنها برخورد می کنیم.
به گزارش عصرهامون؛ علی زینی وند در نشست با فعالان فضای مجازی استان که در محل استانداری برگزار شد افزود: فضای مجازی بهترین محیطی است که فعالان دغدغه مند، نخبگان ارزشی و کارشناسان خبره می توانند در این فضا راهکارهای رشد و توسعه استان را ارائه دهند و در این راه مدیران استانی را همراهی کنند.
 
وی ادامه داد: علیرغم تصورات غلط برخی افراد، می توان از این فضا بهترین بهره برداری را کرد و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. فضای مجازی باید به محلی برای هم اندیشی و تبادل نظر میان همه اقوام و مذاهب با یک هدف واحد یعنی رشد و پیشرفت همه جانبه استان و تامین و استمرار امنیت پایدار تبدیل شود.
 
به گفته زینی وند؛ البته هستند کسانی که می خواهند فضای مجازی را به دکان باج خواهی و محیطی برای تخریب و خدشه وارد کردن به چهره سیستان وبلوچستان مبدل کنند اما اعلام می کنیم هیچ کانال و گروه بی هویت و فاقد شناسنامه در فضای مجازی استان که اهداف تفرقه افکنانه و تشنج زا دارد اجازه فعالیت نخواهد داشت.
 
معاون استاندار با تاکید بر ضرورت ساماندهی و نام و نشان دار کردن کانال های موجود در فضای مجازی استان و مدیران آنها گفت: اگر مشاهده شود کانال یا گروهی در فضای مجازی در راستای ضربه زدن به امنیت استان و ایجاد تشویش و تخریب و تفرقه گام برمیدارد از سوی استانداری شکایت خود را اعلام کرده و پیگیر برخورد با عوامل این تفرقه افکنی ها خواهیم بود.
 
وی تصریح کرد: جا دارد تا روابط عمومی استانداری سیستان وبلوچستان نیز فعالیت خود را حرفه ای تر و پررنگ تر کند تا سایر رسانه ها هم بتوانند استفاده های لازم را ببرند که در همین زمینه و با توجه به نیازی که دیده می شود استانداری این آمادگی را دارد تا در راستای افزایش و ارتقاء سواد رسانه ای خبرنگاران، هرگونه همکاری که لازم باشد را انجام دهد چرا که معتقدیم آموزش در صدر تمام امور قرار دارد.
 
وی در پاسخ به انتقاد یکی از اصحاب رسانه پیرامون عدم پاسخگویی مدیران استانی به اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر ما به مدیر ترسو، بخشنامه ای و غریبه با رسانه نیاز نداریم بلکه در شرایط کنونی جامعه مدیرانی باید در راس امور باشند که ضمن ارتباط گیری مناسب با رسانه ها به دنبال تسهیل گری امور ارباب رجوع باشند.
 
وی افزود: مدیر فراری از رسانه به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و همه مدیران موظفند نسبت به پاسخگویی به خبرنگاران اهتمام جدی داشته باشند و در همین راه اگر مدیری در استان وجود داشته باشد که رسانه گریز باشد اصحاب خبر و رسانه می توانند نام و محل خدمت آن شخص را منتشر کنند و ما نیز حمایت می کنیم.
 
زینی وند با تاکید مجدد بر ارائه نقدهای سالم در رسانه ها بیان کرد: ما از نقدهای منصفانه، سالم و به دور از هرگونه غرض ورزی به همراه ارائه راهکار حمایت کامل را انجام می دهیم اما مخالف هرگونه جانب داری بیجا، تخریب مدیران و دستگاه ها هستیم و همان طور که با مدیر رسانه گریز برخورد می کنیم با افراد مغرض و تخریب گر در فضای مجازی نیز ملاحظه ای نداشته و اقدامات قانونی لازم را خواهیم داشت.
 
وی ادامه داد: آنچه در انتصابات استانداری صورت می گیرد بر اساس شاخصه های شایسته سالاری و ملاک های مشخص شده است که توسط دستگاه های امنیتی و ذیصلاح مورد تائید قرار می گیرند که خوشبختانه اکثر مدیران منصوب شده نیز از کارنامه قابل دفاعی برخوردار هستند.
 
شایان ذکر است در ابتدای این جلسه فعالان رسانه و فضای مجازی استان نقدها و پیشنهادات خود را نسبت به وضعیت موجود ارائه کردند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۳۸۱


ارسال