سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حدود ۳۷ میلیون دلار سود و ۵ میلیون نفر کاربر فعال روزانه برای سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ در توییتر گزارش شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گزارش‌های جدید حاکی از روند کند و غیرقابل توجه و عدم سوددهی کافی و مورد انتظار توییتر در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی است. در مدت مذکور توییتر تنها توانسته است ۵ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان به جمع کاربران خود اضافه کند و مبلغی معادل ۳۷ میلیون دلار سوددهی داشته باشد که در مقایسه با ماه‌های گذشته آماری بسیار بد به حساب می‌آید.
البته اعداد مذکور هنوز سودده بودن و استفاده قابل توجه کاربران از این شبکه اجتماعی را نشان می‌دهد، ولی باید توجه داشت این میزان از سوددهی به هیچ عنوان قابل قبول مدیران توییتر نبوده و برای شبکه اجتماعی با چنین وسعت و میزان کاربر در جهان تا حدود زیادی ناامید کننده به نظر می‌رسد.
رشد ناچیز کاربران در توییتر سبب کاهش سوددهی این شبکه اجتماعی شده
توییتر در سال گذشته میلادی حدود ۱۲۰ میلیون کاربر داشت و هم‌اکنون تعداد کاربران به عدد ۱۳۹ میلیون رسیده است و این یعنی در ۱۵ ماه گذشته تنها ۱۹ میلیون نفر به سمت توییتر کشیده شده‌اند.
کارشناسان فضای مجازی معتقدند: که رشد ناکافی و آرام‌آرام توییتر حاکی از عدم اعتماد کاربران و برخورد با دقت آن‌ها با توییتر است. توییتر به محلی برای چانه‌زنی‌های سیاسی تبدیل شده و رهبرانی مانند دونالد ترامپ با انتشار توییت‌های حاوی حرفای بدون سند و دروغ اعتماد عمومی نسبت به این شبکه اجتماعی را به شدت کاهش داده‌اند.
توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام در جهان امروز نقش پررنگی را در ایجاد اختلال در امنیت روانی جوامع مختلف ایفا می‌کنند و همین موضوع سبب شده است تا سیاست‌مداران و حتی گرو‌ه‌های تروریستی موج‌های منفی برای منحرف کردن تفکرات مردم در این شبکه‌های اجتماعی به وجود بیاورند.
توییتر پس از ایالات متحده آمریکا در کشور ژاپن بیشترین میزان محبوبیت را داشته و در هر کدام از این کشور‌ها به ترتیب درآمدی نظیر ۳۷۹ و ۱۳۳ میلیون دلار از طریق پخش آگهی‌های تجاری داشته است.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۴۲۴


ارسال