دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ,9 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
غذای تند قدرت حافظه را کاهش می دهد؟
 
مصرف غذاهای تند در بسیاری از فرهنگ ها و کشورها متداول می باشد، از این میان می توان هند و مکزیک را نام برد. مصرف غذاهای تند علاوه بر فوایدی که دارد با مضراتی نیز همراه است.
به گزارش عصر هامون؛ تحقیقات انجام شده روی تعدادی از مردم چین نشان می دهد که بین مصرف زیاد فلفل تند و خطر فزاینده ابتلا به زوال عقل ارتباط وجود دارد.
بسیاری از مردم جهان برای طعم بخشیدن به مواد غذایی فلفل به آن اضافه می کنند، اما آیا مصرف فلفل تند برای سلامت مفید است یا خطراتی را متوجه فرد می کند؟
اکنون، یافته های بدست آمده از بررسی روی جمعیت قابل توجهی از مردم چین حاکی از آن است که مصرف مداوم مقادیر زیادی از فلفل تند، روند زوال عقل را سرعت بخشیده و خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد.
در این بررسی 4583 فرد بالای 55 سال شرکت داشتند. این تحقیق به سرپرستی «زومین شی» از دانشگاه قطر در دوحه انجام گرفت.
محققان با بیان اینکه مطالعات پیشین حاکیست مصرف فلفل تند برای کاهش وزن و فشار خون مناسب است، اظهار داشتند: در این بررسی تاثیرات مخرب مصرف فلفل بر قدرت شناختی بزرگسالان مورد تایید قرار گرفت.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان دریافتند افرادی که در طول روز بیش از 50 گرم فلفل تند مصرف می کنند نسبت به افرادی که کمتر از این میزان فلفل مصرف می کنند، دو برابر بیشتر در معرض زوال شناختی قرار دارند.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۵۰۳


ارسال