دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان:
والدین جوانان از جشن های ازدواج پرهزینه جلوگیری کنند/ازدواج آسان در جامعه ترویج شود
 
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت:والدین جوانان باید از جشن های ازدواج پرهزینه جلوگیری کنند.
به گزارش عصرهامون، مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه زهرا (س) ، بیان کرد: ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه (س) به فرمان خداوند متعال، از امتیازاتی است که رسول اکرم (ص) به آن افتخار می کردند.

وی گفت: پیامبر مکرم اسلام (ص) ازدواج دخترشان را به ساده ترین و راحت ترین شیوه انجام داد تا برای همه جوانانی که در آستانه زندگی مشترک هستند، سرمشق نیکویی تا ابد باقی بماند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان اضافه کرد:پدران و مادران زوج های مسلمان باید با الگوگیری از پیامبر گرامی اسلامی جشن های ازدواج را آسان برگزار کنند و باید ازدواج آسان در جامعه ما ترویج شود.

مولوی مقدسیان ادامه داد: پدران و مادران زوج های جوان از جشن های ازدواج با خرج سنگین که یک نوع بدعت در دین و حتی جامعه ما است جلوگیری کنند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان تصریح کرد: والدین زوج های جوان بجای خرج های سنگین در جشن عروسی فرزندان خود،این هزینه را در زندگی و آینده خرج کنند و یا اگر نیازی نداشتند به مستمندان و محرومان جامعه کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: زوج های جوان باید این را بدانند که بریزوبپاش های اول زندگی، نوعی اصراف است که در دین ما به شدت این عمل نهی شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۵۰۶
مرجع : عصرهامون


ارسال