سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
در 4 ماهه نخست سال جاری صورت گرفت
رشد 12 درصدی جمع آوری صدقات در سیستان و بلوچستان
 
معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان از رشد 12 درصدی میزان صدقات مردم استان در 4 ماهه ابتدای سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
محمود میرامامی در گفت وگو با عصرهامون، تعداد صندوق های خانگی فعال در سطح استان را 61 هزار و 353 صندوق اعلام کرد و گفت: رقم کمک های مردمی جمع آوری شده از طریق این صندوق ها در سال گذشته 28 میلیارد و 578 میلیون  و 847 هزار و 189 ریال بوده است.

وی افزود: همچنین در 4 ماهه ابتدایی سال جاری، مردم نیک اندیش استان 10 میلیارد و 375 میلیون و 901 هزار و 869 ریال صدقه  پرداخت کرده اند که این رقم حکایت از رشد 12 درصدی مشارکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته را دارد.

وی ادامه داد: 6 میلیارد و 713 میلیون و 728 هزار و 750 ریال از صدقات جمع آوری شده از این رقم مربوط به صندوق های صدقات خانگی بوده که این خود نشان دهنده رشد 8 درصدی سطح مشارکت مردم در این زمینه است.

وی تصریح کرد: درآمد حاصل از صنادیق در راه ها و روش هایی از جمله خدمات فرهنگی، آموزش های فنی و حرفه ای، خرید، ساخت و تعمیر مسکن مددجویبان، کمک به ازدواج مددجویان با تهیه جهیزیه، پرداخت کمک های موردی، تعامل با مراکز اجتماعی و اقتصادی و ... برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هزینه می شود.

میرامامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر  406 هزار و 226 نفر در قالب  163 هزار و 413 خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هستند.

وی در پایان ضمن اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی و کمیته امداد حضرت امام (ره) در 40 سال از اخیر اظهار کرد: با توجه به پراکندگی، ضریب و محرومیت و آمار قابل توجه خانواده های محروم، نیازمندان، فرزندان ایتام و محسنین که تحت حمایت این نهاد در استان هستند، یقینا نگاه دلسوزانه مشترکین صدقات، خیرین و نیکوکاران و اقشار مختلف مردم می تواند ما را برای مرتفع کردن بخشی از مشکلات خانواده های تحت حمایت یاری کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۵۱۶


ارسال