يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ,19 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۹
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر :
برخورد با هرگونه سودجویی از بازار مرغ کنونی/تعریف الگوی جدید در چرخه تولید به مصرف مرغ در ایرانشهر
 
ابوذر کوثری بیان کرد: هر گونه سودجویی از بازار کنونی مرغ برخورد جدی خواهد شد و به دنبال تعریف الگویی جدید در چرخه تولید به مصرف عرضه مرغ در ایرانشهریم.
به گزارش عصر هامون، معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: وجود واسطه ها در بازار مرغ ایرانشهر تا زمانی توجیه دارد که به نفع مصرف کننده باشد. سود جویی صرف به هیچ وجه پذیرفته شده نیست.
وی با اشاره به نوسانات اخیر قیمت مرغ بیان کرد آنچه اهمیت دارد این است که هر نوع واسطه گری با سود غیر منطقی می بایست از فرایند تولید تا مصرف مرغ حذف شود.
وی افزود: ما به دنبال تعریف الگویی جدید در چرخه تولید به مصرف عرضه مرغ در ایرانشهریم یعنی نه حذف کامل واسطه و نه سود جویی بدون حساب، طبق برنامه زمانبندی ای که با مرغداران و اتحادیه مربوطه مشخص کرده ایم مقرر شد عرضه مرغ بر اساس یک زمانبندی مشخص به بازار عرضه شود و در این زمینه آن چه اهمیت دارد اولویت اول ما تامین نیازهای شهرستان ایرانشهر است و با هماهنگی انتظامی شهرستان خروج مرغ از شهرستان به شدت تحت کنترل است.
کوثری در ادامه تصریح کرد:البته در صورت مازاد به شهرستان های اطراف ارسال خواهد شد کما اینکه در دو روز اخیر با هماهنگی به عمل آمده دو کامیون به شهرستان های بمپور و دلگان ارسال شده است.
وی اذعان داشت: در راستای تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی به اتحادیه و مرغداران اعلام کردیم که مرغ را به صورت مستقیم و با قیمت مصوب و مناسب به مردم عرضه کنند و مردم نیز می توانند مرغ مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از سرزه یا هر مرغداری دیگری که عرضه مرغ دارد تهیه کنند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۵۴۹


ارسال