دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷
کارشناس مذهبی:
ازدواج یک نشانه از آیات الهی است/ ازدواج آسان باید فرهنگ سازی شود
 
کارشناس مذهبی گفت:ازدواج آسان باید در جامعه ما فرهنگ سازی شود.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری در گفتگو با صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن هفته ملی ازدواج، بیان کرد: ازدواج و تشکیل خانواده آنقدر مهم و با اهمیت است که خداوند متعال بر امر ازدواج در قرآن و آیات مختلف تاکید کرده است.

وی ادامه داد: ائمه معصومین (ع) بر ازدواج و تشکیل خانواده تاکید فراوانی کرده اند و روایات زیادی از این بزرگواران در این خصوص به ما که ان شالله ادامه دهنده راه ان بزرگواران باشیم، رسیده است.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: ازدواج یک پیوند آسمانی و واسطه فیض الهی برای آفرینش انسان است و همچنین ازدواج یک نشانه از آیات الهی و نشان از عظمت خداوند است چراکه انسان را آسمانی می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری گفت: ازدواج، دختران و پسران را از ارتکاب به هزاران گناه، محافظت و حجاب دژ مستحکمی است که از زنان محافظت می کند.

وی عنوان کرد: خانواده‌ها باید سیره ائمه اطهار (ع) را الگوی خود قرار دهند تا ازدواج جوانان به تعویق نیفتد و فرزندان جامعه به گناه و آلودگی کشیده نشوند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: باید در جامعه ما ازدواج آسان جوانان فرهنگ سازی شود تا خانواده‌ها سخت‌گیری‌های بی‌مورد و سنگ‌اندازی‌های بیجا درزمینهٔ ازدواج جوانان نداشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۵۵۲
مرجع : عصرهامون


ارسال